!
Четвъртък, 15 Януари 2026
11
апр
 

Лекари дариха средства в помощ на майка с онкологично заболяване

Сряда, 11 Април 2018 | 10:55:29


Лекарите от Специализираната кардиологична болница във Велико Търново решиха да не празнуват своя професионален празник – Световния ден на здравето, който се отбеляза на 7 април и дариха отделените средства от честването и допълнителни суми за ле

Лекарите от Специализираната кардиологична болница във Велико Търново решиха да не празнуват своя професионален празник – Световния ден на здравето, който се отбеляза на 7 април и дариха отделените средства от честването и допълнителни суми за лечението на 40-годишната великотърновка Дария Манева, която страда от онкологично заболяване.

Жената е дъщеря на тяхна колежка, бивш PR експерт и майка на 6-месечно бебе, информира Дарик. Щастието от раждането на сина й бързо повяхва, когато лекарите й съобщават тежка диагноза - Дария страда от рак. Към момента онкологичното заболяване е в напреднал стадий.

Лечението в България с традиционните средства не дава резултат. Необходима е алтернативна терапия в чужбина.

 „Понякога животът ти дава всичко, за което си мечтал, а после ти го взема… Една моя мечта се сбъдна с раждането на моя син и посърна с диагнозата ми „рак“. Днес имам нужда от вашата помощ, за да ме има на първия рожден ден на моя син, на първия му ден в детската градина, на първия му учебен ден.. Моля ви, помогнете моето семейство да изживее с мен мечтите ми. Благодаря“, споделя Дария.

Директорът на лечебното заведение д-р Йорданка Томова призова всички, които имат възможност, да помогнат на Дария Манева. За лечението на младата жена са нужни суми, които са непосилни за Дария и семейството й.

Сметките, чрез които може да се помогне, са:

В евро – BG86 RZBB 9155 1009 0699 30

В лева – BG69 RZBB 9155 1009 0744 07

Титуляр – Дария Алексеева Манева



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
YZn4


Всичко за коронавируса
Още новини
Съветниците от Здравна комисия одобриха нисколихвен заем от СОС за Втора МБАЛ
14.01.2026 17:24:51 Невена Попова

Съветниците от Здравна комисия одобриха нисколихвен заем от СОС за Втора МБАЛ

Да бъде отпуснат нисколихвен заем от 3 млн. лв. на Втора МБАЛ, за да подкрепена тя в работата си ...

САЩ постигнаха 70% петгодишна преживяемост след поставяне на диагнозата рак
14.01.2026 16:59:12

САЩ постигнаха 70% петгодишна преживяемост след поставяне на диагнозата рак

САЩ постигнаха повратен момент в борбата с рака – 7 от 10 души сега преживяват 5 или повече ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...