Надзорният съвет на НЗОК се събира днес, за да обсъди предложено увеличение на месечните стойности на болници в три РЗОК. Увеличението е за периода на дейност месец септември 2025 г. – месец октомври 2025 г.
Предложението беше направено още на заседанието от 29 септември. От стенограмата от това заседание стана ясно, че директорите се съобразяват с настъпили нови обстоятелства по договорите като нови дейности, пациентски листи и листи на чакащи.
Надзорниците обаче решиха, че е необходимо да се даде по-подробна информация за причините за предложението и към него да се приложи анализ от финансова дирекция на Касата.
Дневния ред на Надзора за днес можете да видите тук.
2,4 млн. хоспитализации по клинични пътеки и 2 млн. клинични и амбулаторни процедури за здравноос ...
По данни на Globocan през 2022 г. у нас са регистрирани близо 18 800 смъртни случая в резултат на ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...