!
Сряда, 13 Май 2026
30
апр
 

Арестуваха 44-годишен за хулиганство, нападнал медик

Вторник, 30 Април 2019 | 13:37:50


44-годишен мъж е задържан за хулиганство, след като вилнял пред Спешното приемно отделение в Кърджали, съобщиха от пресцентъра на МВР. Инцидентът е станал на 26 април около 19.00 часа, а мъжът се е държал агресивно с 35-годишна служителка в отд

44-годишен мъж е задържан за хулиганство, след като вилнял пред Спешното приемно отделение в Кърджали, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Инцидентът е станал на 26 април около 19.00 часа, а мъжът се е държал агресивно с 35-годишна служителка в отделението. Съставен е акт по Указа за борба с дребното хулиганство, който днес ще бъде внесен за разглеждане в съда.

Припомняме, че Българският лекарски съюз стартира кампания срещу агресията срещу медици през февруари. „По данни на МЗ от началото на тази година са регистрирани 114 случая на вербална и 8 случая на физическа агресия в ЦСМП и 227 случая на вербална и 34 случая на физическа агресия в лечебните заведения“, каза председателят на БЛС д-р Иван Маджаров при откриването й.

 „У нас буди недоумение факта, че след промените в наказателния кодекс през 2013 г., когато бяха въведени строги наказания за агресорите, проблемът не се реши. През периода 2011-2013 г. осъдените ефективно за престъпления срещу медици са двама при повдигнати обвинения 10, за периода 2014-2016 г. има само една осъдителна присъда, при повдигнати 11 обвинения“, каза още д-р Маджаров.

Бързото съдебно производство при престъпления срещу медици е част от мерките срещу агресията, взети от Министерството на здравеопазването, МВР и прокуратурата.



Още по темата

Коментари по темата

Правила на форума за коментари
qQBS


Всичко за коронавируса
Още новини
Одобрени са позициите на България, които ще представим на 79-ата сесия на Световната здравна асамблея
13.05.2026 17:27:01

Одобрени са позициите на България, които ще представим на 79-ата сесия на Световната здравна асамблея

Министерският съвет одобри участието, позициите и състава на българските делегации в 79-та сесия ...

Международно обучение по имплантиране на порт-системи се проведе в УМБАЛ „Канев“
13.05.2026 16:48:13

Международно обучение по имплантиране на порт-системи се проведе в УМБАЛ „Канев“

УМБАЛ „Канев“ беше домакин на международно обучение, посветено на съвременните техник ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...