!
Понеделник, 05 Януари 2026
20
февр
 

ББР ще финансира болници с кредити до 5 млн. лв.

Вторник, 20 Февруари 2024 | 16:53:57


Разработваме продукт за финансиране на болници до ограничение от 5 милиона лева. Това е един новаторски продукт и е много важен за развитието на инфраструктурата по места. Надяваме се той да има успех тази година. Това съобщи изпълнителният директор на

Разработваме продукт за финансиране на болници до ограничение от 5 милиона лева. Това е един новаторски продукт и е много важен за развитието на инфраструктурата по места. Надяваме се той да има успех тази година. Това съобщи изпълнителният директор на Българската банка за развитие (ББР) Иван Церовски, цитиран от БТА.

Изказването му бе направено по време на участието му в организирания от Българската агенция за инвестиции (БАИ) форум „Привличане на инвестиции и финансиране – възможности за общините“.

Събитието се проведе на територията на София Тех Парк и бе подкрепено от Министерството на иновациите и растежа. То беше насочено към представителите на местната власт – кметове на общини и общински съветници, като участие взеха и областни управители.

В случая става дума за предоставяне на кредитна линия или на инвестиционен кредит при максимален срок от 10 години. Обезпеченията за оборотен кредит ще се гарантират с вземанията на кредитополучателя по договора му с НЗОК.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
epwL


Всичко за коронавируса
Още новини
Експерти: Проблемът с фиктивните хоспитализации е в липсата на контрол на системата
05.01.2026 14:37:58

Експерти: Проблемът с фиктивните хоспитализации е в липсата на контрол на системата

Част от обявените случаи на хоспитализации, при които пациентите са засечени в казина, са на хора ...

Нуждаем се от болнично лечение – как да го получим по НЗОК? (Видео)
05.01.2026 13:48:03

Нуждаем се от болнично лечение – как да го получим по НЗОК? (Видео)

Лечението в болница е във фокуса на рубриката на Здравната каса за пациенти „НЗОК за теб&ld ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...