!
Петък, 04 Юли 2025
12
ян
2
 

БХД за проф. Йовчо Топалов: Отиде си лекар, който умееше да гради за бъдещето на България

Вторник, 12 Януари 2021 | 15:13:24
2

„Отиде си личност – еталон за съзидателност, отговорност и добронамереност". Това пишат от Българското хирургическо дружество в некролог по повод смъртта на генерал-майор чл.-кор. проф. д-р Йовчо Топалов. "Отиде си не само поливален

„Отиде си личност – еталон за съзидателност, отговорност и добронамереност". Това пишат от Българското хирургическо дружество в некролог по повод смъртта на генерал-майор чл.-кор. проф. д-р Йовчо Топалов.

"Отиде си не само поливалентен майстор в хирургията, но и талант, който успя да я обогати. Отиде си колега, който до пределна възраст влизаше с младежка отдаденост в операционната зала.

Отиде си лекар, който умееше да изгражда системи, подчинени не само на нуждите на момента, но и за бъдещето на България. Отиде си интелект, който умееше да предугажда социални събития и да ги подчинява на разума, напредъка и обществения интерес“, се казва още в него

Колегите му отдават почит и подчертават, че от този свят си е отишъл човек, който с лекота e обединява практика, наука, обучение, хора, за да ги направи едно цяло и в полза на това цяло.

„Делата му са пред нас, трудни за изброяване и със сигурност със сила да оцелеят и да дават плод и след нас.

Поклон пред завидните ум, последователност, трудолюбие, дело на професор Йончо Топалов!“, казват още от Българското хирургическо дружество.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
Fyw$

Иван 19.05.2024 01:10:05

Колко народ е уморил тоя, докато се правеше на лекар !

д-р Стоянова 16.01.2021 14:19:06

Роден да бъде лекар. И беше! Поклон.


Всичко за коронавируса
Още новини
В МУ-Варна започна курс по хирургия на глезен и ходило с участието на гост-лектори от чужбина
03.07.2025 17:40:10

В МУ-Варна започна курс по хирургия на глезен и ходило с участието на гост-лектори от чужбина

В Медицински университет-Варна започна двудневен обединен курс, насочен към специализанти, млади ...

Създадоха работната група за специализациите
03.07.2025 17:09:42

Създадоха работната група за специализациите

Със заповед на министъра на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов е сформирана работна група, к ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...