!
Вторник, 26 Май 2026
15
юни
 

Безплатни прегледи за разширени вени в УМБАЛ Бургас

Четвъртък, 15 Юни 2023 | 13:36:35


Клиниката по съдова хирургия в УМБАЛ Бургас за поредна година се включва в Националната кампания за борба с разширените вени, съобщиха от лечебното заведение. Тя се организира от Българското национално дружество по съдова и ендоваскуларна хирургия и ан

Клиниката по съдова хирургия в УМБАЛ Бургас за поредна година се включва в Националната кампания за борба с разширените вени, съобщиха от лечебното заведение. Тя се организира от Българското национално дружество по съдова и ендоваскуларна хирургия и ангиология, а целта е ранна диагностика и навременно справяне с проблема, който не е само козметичен, а може да причини сериозен дискомфорт и да доведе до инвалидизация.

От разширени вени страдат 73% от жените и 56% от мъжете, като има рискови професии, предразположени към развитие на хронична венозна болест - учители, фризьори, готвачи, касиери, компютърни специалисти, хирурзи, счетоводители, шофьори и всички останали, чието работно време преминава в едно и също положение на тялото. Други причини за поява на разширени вени са напредналата възраст, затлъстяването, заседналият начин на живот, приемът на противозачатъчни или хормонално-заместителна терапия, бременност, травми и др.

Ако имате симптоми като подуване, тежест и умора в краката, отоци, "мравучкане", изтръпване, можете да се консултирате безплатно със съдов хирург. Съдовите хирурзи на УМБАЛ Бургас, които се включват в кампанията, са д-р Ивайло Хаджиев, д-р Радослав Шишков и д-р Христо Хлебаров. Датите на консултациите са 21,22,28 и 29 юни, а час можете да запишете тук: https://pregledi.venite.bg/



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
BSE1


Всичко за коронавируса
Още новини
Проф. Литвиненко: Колебая се дали докато съм жив, ще видя изградена детската болница
26.05.2026 13:18:07

Проф. Литвиненко: Колебая се дали докато съм жив, ще видя изградена детската болница

Дълбоко се колебая, че докато съм жив, ще видя изградена Националната детска болница. Това заяви ...

Безплатни прегледи на щитовидната жлеза в УМБАЛ „Св. Георги“
26.05.2026 12:32:01

Безплатни прегледи на щитовидната жлеза в УМБАЛ „Св. Георги“

Безплатни прегледи на щитовидната жлеза ще проведе Клиниката по ендокринология и болести на обмян ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...