!
Петък, 12 Юни 2026
06
юли
11
 

Близо 5 хил. лв. за лекар и над 2,7 хил. лв. за медсестра в УМБАЛ „Св. Марина“ - Варна

Четвъртък, 06 Юли 2023 | 16:42:38
11

Варненската университетска многопрофилна болница за активно лечение “Света Марина“ – Варна постига отлични резултати при осъществяването на своята дейност, въпреки предизвикателствата. Това отбелязват от МУ – Варна, под чиято ша

Варненската университетска многопрофилна болница за активно лечение “Света Марина“ – Варна постига отлични резултати при осъществяването на своята дейност, въпреки предизвикателствата. Това отбелязват от МУ – Варна, под чиято шапка работи лечебното заведение.

За първите пет месеца на годината търговското дружество е инвестирало 25 172 918,22 лв. в своите служители, като към бюджета на държавата за осигуровки и данъци са преведени 10 877 241,42 лв. Средните брутни трудови възнаграждения за периода от м. януари до м. май на 2023г. възлизат на 1 525,20 лв. за санитар, 2 762,79 лв. за специалисти по здравни грижи, 4 904,73 лв. за лекар.

УМБАЛ „Света Марина“ - Варна разполага със стабилен кадрови ресурс. Основната база за обучение на Медицински университет - Варна е работодател на 2 014 служители - дългогодишни опитни професионалисти - университетски преподаватели и новопостъпващи млади специалисти.

Медицинският университет и УМБАЛ “Света Марина"-Варна  подкрепят кариерното развитие на служителите си, както в своите структури, така и осигуряват квалифицирани кадри и за други лечебни заведения и населени места. Всички ръководни длъжности се заемат след конкурс. Лечебното заведение неизменно постига все по-добри резултати чрез последователно усъвършенстване на всеки аспект от дейността си.

 В болницата функционира най-модерна апаратура, успешно се прилагат уникални методи за диагностика, терапевтично, консервативно и оперативно лечение. Дружеството НЯМА просрочени задължения. До края на шестмесечието в УМБАЛ “Света Марина"-Варна са преминали общо 28 483 пациента. В Мултипрофилно спешно отделение са извършени 21 072 прегледа на лица, потърсили медицинска помощ.

Ръководството на университетската болница благодари на всички служители за професионализма и за всеотдайността им към пациентите.

Медицински университет-Варна и УМБАЛ “Света Марина" са успешен пример за общественозначимо сътрудничество между университет и болница.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
r5Jm

Млад медик 11.07.2023 20:28:26

Вземете вижте реални резултати, че много си повярвахте: https://banker.bg/2023/07/11/%d0%b1%d0%be%d0%bb%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d1%81%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b0-%d0%bc%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d1%8a%d0%b2-%d0%b2%d0%b0%d1%80%d0%bd%d0%b0-%d0%b5-%d1%83%d0%bf/

дърт медик 11.07.2023 09:40:02

Това е тип комунистическа пропаганда, покажете реални фишове. Във всички болници у нас, шефовете лапат най-яко, като присламчват към групичката главната сестра, главния счетоводител и икономическия директор - те лапат за сметка на лекарите.

Лазар 10.07.2023 14:42:28

И другите с малките ..... Навсякъде търсят добри лекари. Толкова ли сте прости да се подлагате на такова унижение. Където и да отидете ще сте по добре????

# 10.07.2023 14:41:11

Бечо, явно мамят за заплатите!!! Я си бий камшика и отивай другаде, това е начина да ги разплачеш. Да видят какво е без теб????

Анонимен 10.07.2023 14:37:18

Бечо явно си пълен цървул. От 23 години не е имало ден закъснение за заплати. Средната възраст е 45 години. Сега, когато ти дадат още една заплата за патронния празник, моля те дари я на детската онкохематология!

Ndnen 09.07.2023 12:01:38

Това са брутни възнаграждения. Чисто се взима много по-малко, работя в същата болница. Нали беше заложено 1500 основна заплата за специалисти здравни грижи, а основната е точно 950, както каза сестрата. Масов дефицит на медицински сестри. Не може в отделение с 30 пациенти, например, да има само две сестри. И две санитарки на 40 човека. Физически е невъзможно качествено обслужване с толкова малко персонал, проста логика. Тези, които имат претенции, нямат реална представа как стоят нещата. Персоналът е герой, защото работи в нечовешки условия. Колко биха издържали в такава обстановка? Анти-медицинската пропаганда се шири, но никой от тези трубадури на тази пропаганда не си дава сметка за истинското измерение на нещата.

Мед.сестра работеща в УМБАЛ "Св.Марина" 07.07.2023 19:32:07

Основната ми заплата от мес.януари 2023 се вдигна на 950 лв. До тогава тя беше 860лв. Вили.....заповядай....Докато се говори само за големи пари,а не се получават.....винаги ще липсват КАЧЕСТВЕНИ мед.сестри! С 36 год. стаж съм и поради това имам добър процент клас....но новите сестри....които нямат стаж как ще ги задържим с 950 лв?

Георги 07.07.2023 17:24:34

Нека да видим резултатите на тази болница. Тоест смъртността е много, много голяма за Европейска Болница. Плюс това в тази болница да не попадаш на многознаещ Професор. Успехите на една болница се мерят по ниска смъртност и Излекувани пациенти. Тука в тази болница липсват резултати и си прехвърлят отговорности и пациентите мрат бързо бързо. В Турция ако отидете на време , без да влизате в тази болница , ще имате шанс да се излекувате и оперирате най качествено . Но като питаш ръководството на тая болница , дайте статистиката на починалите и те я крият. Уж болницата е обществена , но достъпа до информация е ограничен. .. Разбира се , това е само мое мнение и не обвързвам никой с мнението си.

Вили 07.07.2023 15:04:44

Бих отишла.В УМБАЛ Бургас заплатата ми е 1010 лв.

Бечо 07.07.2023 08:24:51

Не знам за футболистите, но съм убеден че тия лекарските средни заплати се формират от работа на пълен щат в болницата, на втори договор към университетът и от граждански договор в поликлиниката. Като се има предвид че средната възраст на лекарите е поне 55 години голяма част от сумата идва от стаж и ДМС , като второто 100% не идва редовно

В края на уродливия ни ПСЕВДОпреход 07.07.2023 07:06:39

1. Пиерос Сотириу – 600 хил. евро на година Кипърският централен нападател акостира на Хювефарма Арена в началото на миналата година, но бързо се превърна в основен футболист и реализатор на отбора от Разград. За да подпише договора си с орлите, Пиерос Сотириу се съгласи на редуцирана заплата в сравнение с това, което получаваше в Астана. В Казахастан Сотириу получаваше около 800 хил. евро на година, но за да подпише с Лудогорец той направи компромис и сега защитава зелената фланелка срещу „скромните“ 600 хил. евро на година, което автоматично го прави най-скъпоплатеният футболист в родния елит. 2. Кирил Десподов – 40 хил. евро на месец Кирил Десподов се завърна в родния футбол с гръм и трясък след неуспешен престой в Италия където не успя да се наложи в състава на Каляри. Шокиращо или не, Десподов всъщност получава по-висока заплата в новия си отбор отколкото в италианския тим. Лудогорец успя да уреди трансфера на бързоногото крило срещу сумата от 2 млн. евро и по този начин го направи един от най-скъпите трансфери в историята на българския футбол. Ето и хронология на заплатата, която получаваше Кирил Десподов като футболист на ЦСКА-София, Каляри и Лудогорец: ЦСКА-София – 5 000 евро на месец Каляри – 35 000 евро на месец Лудогорец – 40 000 евро на месец 3. Тодор Неделев – 20 хил. евро на месец Любимецът на феновете на канарчетата нееднократно отказа любопитните оферти от страна на ЦСКА-София, Левски и Лудогорец. Носещ жълто-черната любов в сърцето си, Тошко наскоро преподписа с Ботев (Пловдив) и защити за пореден път думите си, че в България ще играе само за отбора, от който е тръгнал за големия футбол. Предполага се, че креативният футболист и капитан на Ботев (Пловдив) защитава цветовете на своя тим срещу заплащане от 20 000 евро на месец, което го поставя много високо в класацията по заплати на футболисти в България. 4. Жорди Кайседо – 15 хил. евро на месец Драмата с трансфера на новата перла в атаката на червените бе пълна. Проблемите, които той имаше с бившия си отбор, не му позволиха трансфера на Армията да се случи лесно, но в крайна сметка той подписа с новия си клуб и бързо успя да се аклиматизира към условията на българския футбол. В момента той е един от най-добрите голмайстори в родното първенство и съвсем заслужено прикова интереса на някои световни грандове като Бока (Хуниорс), а и отбори от Западна Европа като Спортинг (Хихон), чиято оферта от 4.5 млн. евро бе отказана от Гриша Ганчев! Еквадорецът ниже гол след гол с червения екип срещу месечно възнаграждение от 15 000 евро на месец, а това означава, че той е сред най-добре платените футболисти в родния елит. 5. Юрген Матей – 15 хил. евро на месец По темата за заплати на футболисти в България няма как да изпуснем възможността да говорим и за новия капитан на ЦСКА-София Юрген Матей. Партньорството в отбрана с Мено Кох превърна ЦСКА-София във втория най-добре защитаващ се отбор в Първа лига, а стабилността, която Матей излъчва, не остана незабелязана от Стойчо Младенов и Гриша Ганчев. Треньорът на червените даде капитанската лента на Юрген Матей, а Гриша Ганчев възнагради финансово нидерландеца като го направи равен по заплащане с Жорди Кайседо и сега и двамата прибират по 15 000 евро на месец. 6. Димитър Илиев – 8 хил. евро на месец На другия полюс по темата за заплати на футболисти в България е Димитър Илиев, но това определено не се дължи на поради липсата на класа. Митко Илиев е двукратен носител на отличието Футболист на България – за 2019 и 2020 година, а в последните 5-6 години се превърна в константа при голмайсторите. За съжаление, Христо Крушарски и наложената от него финансова политика в отбора на Локомотив (Пловдив) е безкомпромисна и дори двукратен носител на отличието Футболист на България не може да получава повече от 8 000 евро на месец. Именно срещу тавана на заплатите се разписва капитанът на Локомотив (Пловдив). 7. Георги Миланов – 7.5 хил. евро на месец Положението със заплати на футболисти в България не винаги е цветущо, а добър пример за това е отборът на Левски. Финансовите проблеми на синия клуб принудиха Наско Сираков да прибегне до драстични мерки с редуциране на заплатите на футболистите, а пръв на подобна мярка се съгласи не кой да е а Георги Миланов. Българският национал се е съгласил на новите параметри по договора си, които спрямо стария договор изглеждат така: Заплащане според стария договор – 15 000 евро на месец Заплащане според новия договор – 7 500 евро на месец


Всичко за коронавируса
Още новини
Здравната комисия стартира процедурата за избор на втори подуправител на НЗОК
11.06.2026 17:44:32

Здравната комисия стартира процедурата за избор на втори подуправител на НЗОК

Парламентарната здравна комисия стартира процедурата за избор на втори подуправител на НЗОК на из ...

353 са специализантите по проекта на МЗ, 90 вече са завършили
11.06.2026 17:28:25

353 са специализантите по проекта на МЗ, 90 вече са завършили

Проектът ,,Насърчаване на специализацията по специалности и в области с недостиг на специалисти&l ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...