!
Петък, 07 Ноември 2025
17
ян
 

Близо 90 000 лв. са нужни за ремонта на МЦ-9

Сряда, 17 Януари 2018 | 16:04:24 Надежда Ненова


Столична община ще поеме ремонта на сградата на МЦ-9, реши днес здравната комисия към общината. Ще бъде поправен покривът на сградата и ел. инсталацията, като нужните средства са близо 90 000 лв. Предстои проектът да бъде разгледан от приватизацио

Столична община ще поеме ремонта на сградата на МЦ-9, реши днес здравната комисия към общината. Ще бъде поправен покривът на сградата и ел. инсталацията, като нужните средства са близо 90 000 лв. Предстои проектът да бъде разгледан от приватизационния фонд на общината и парите да бъдат отпуснати по линия на СОПФ.

Общинарите решиха сградата на МЦ-9 да бъде оставена на разпореждане на кмета на район „Орландовци“ Тодор Кръстев. В момента в медицинският център няма нито един специалист. Помещенията се заемат единствено от общопрактикуващи лекари, които плащат наем за дейността си.

На сградата на 22-ро ДКЦ-2 база (бившето 19-то ДКЦ), която е общинска собственост към район „Средец“ще бъде направен козметичен ремонт. Управителят на 22-ро ДКЦ д-р Лили Иванова се е ангажирала да осигури нужния контингент специалисти, за да отговаря лечебното заведение на всички изисквания за медицинска дейност.  

 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
8PnB


Всичко за коронавируса
Още новини
В УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна вече поставят вътреносни стентове на пациенти с носни полипи
06.11.2025 17:31:53

В УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна вече поставят вътреносни стентове на пациенти с носни полипи

През октомври 2025 в Клиниката по ушно-носно-гърлени болести в УМБАЛ „Света Марина” - ...

Д-р Бележанска: Борбата с рисковите фактори за деменция трябва да започне още на 30-40 годишна възраст
06.11.2025 17:19:00

Д-р Бележанска: Борбата с рисковите фактори за деменция трябва да започне още на 30-40 годишна възраст

„В повечето случаи проблемите с паметта се появяват след 65 годишна възраст, но всичките пр ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...