!
Вторник, 13 Май 2025
09
септ
4
 

Болницата в Силистра търси спешно медсестри

Четвъртък, 09 Септември 2021 | 13:10:13
4

Апел към медицинските сестри от учебни и детски заведения отправя директорът на силистренската болница д-р Васил Славов с молба да се включат в работата на лечебното заведение, подпомагайки дейността му. Искането е било отправено и към кмета на

Апел към медицинските сестри от учебни и детски заведения отправя директорът на силистренската болница д-р Васил Славов с молба да се включат в работата на лечебното заведение, подпомагайки дейността му.

Искането е било отправено и към кмета на Силистра д-р Юлиян Найденов в качеството му на работодател, съобщава БНР.

Очакването за пълни отделения с болни от коронавирус през есента и зимата е причината д-р Васил Славов, директор на МБАЛ – Силистра, да заговори за мобилизация на сестрински персонал от училища и детски градини в Силистра. Наличният състав работи вече на плюс часове.

Вече е направена работна среща с участието на общинското ръководство и с работещи в системата. Изрично е подчертано, че  желаещите ще могат да окажат подкрепа единствено на доброволен принцип срещу допълнително заплащане от страна на болницата и няма да работят в COVID отделенията, коментира д-р Славов.

За решение на проблема вече има предприети разговори и с учебни заведения за обучение на медицински персонал, като вариант за стажуване и подпомагане на  професионалната им реализация.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
C719

Гост 10.09.2021 14:40:25

Гледай ти да не скимтиш пред затворената болница.

Пациент 10.09.2021 16:43:51

Аз съм ваксиниран, т.е. безсмъртен! Вие сте неваксинирани диви кучета! Ще ви затворим в приют/концлагер!

Пациент 09.09.2021 17:03:25

Само ваксинирани! Другите здравни работници да стоят като кучета пред вратите на лечебните заведения и да скимтят за милостиня!

Гост 10.09.2021 08:21:25

Сестри за 500 лв няма. Нито ваксинирани, нито неваксинирани.


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Брънзалов: Трябва да се мисли за амбулаторна процедура за пациентите с хепатити
12.05.2025 18:18:22 Невена Попова

Д-р Брънзалов: Трябва да се мисли за амбулаторна процедура за пациентите с хепатити

В България само от хепатит C губим около 412 живота годишно. Има спад в обхвата на ваксинацията з ...

Професията „медицинска сестра“ ще бъде обявена за защитена
12.05.2025 17:17:41

Професията „медицинска сестра“ ще бъде обявена за защитена

Работи се за обявяването на професията „медицинска сестра“ за защитена. Това заяви зд ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...