Сряда, 27 Септември 2023
10
март
 

Велинградски доктор отчитал прегледи на починала на пациентка

Петък, 10 Март 2017 | 15:08:25


Здравната каса в Пазарджик прекрати договора на личен лекар от Велинград, защото отчитал прегледи на пациен

Здравната каса в Пазарджик прекрати договора на личен лекар от Велинград, защото отчитал прегледи на пациентка, след като била починала, съобщи „Дарик“. Санкцията е наложена със заповед на директора на РЗОК, а в последствие потвърдена и от Районния административен съд. Сдружението, от което е част д-р Георги Антонов, ще трябва да плати и 500 лева съдебни разноски.

Пред РЗОК-Пазарджик д-р Антонов дал обяснения, че е допусната техническа грешка, но това било прието за неоснователно, тъй като той знаел за смъртта на пациентката. Освен това е установено, че и друг път е извършвал същото нарушение.

 Заповедта на директора на РЗОК е за частично прекратяване на договора на дружеството само в частта за д-р Антонов, каквото е предвиденото в Закона за здравното осигуряване наказание при отчитане на неизвършена дейност.

Решението може да бъде обжалвано в 14-дневен срок пред Върховния административен съд.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
gLNq


Всичко за коронавируса
Още новини
Държавата плаща следването на студенти при договор с болница
27.09.2023 17:31:17

Държавата плаща следването на студенти при договор с болница

Държавата ще покрива разходите за обучение на 2264 студенти по важни за развитието на страната сп ...

Пощите ще предоставят достъп до базови телемедицински услуги
27.09.2023 17:23:18

Пощите ще предоставят достъп до базови телемедицински услуги

Правителството реши „Български пощи“ ЕАД да осигурява в своите пощенски клонове базов ...




Актуална тема
Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?
12.05.2021 15:14:28 Полина Тодорова

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?

Със затихването на епидемията от COVID една друга ключова за здравния сектор тема отново бе поста ...