!
Сряда, 24 Юни 2026
23
апр
98
 

Възстановиха Иванка Динева като директор на СЗОК

Четвъртък, 23 Април 2026 | 16:47:34 Надежда Ненова
98

Доскорошният директор на ИАМН Иванка Динева е възстановена като директор на Столичната здравноосигурителна каса, считано от днес, съобщиха за Zdrave.net от НЗОК. Припомняме, че Динева беше директор на СЗОК от 2020 г. до септември 2022 г., когат

Доскорошният директор на ИАМН Иванка Динева е възстановена като директор на Столичната здравноосигурителна каса, считано от днес, съобщиха за Zdrave.net от НЗОК.

Припомняме, че Динева беше директор на СЗОК от 2020 г. до септември 2022 г., когато беше уволнена от тогавашния управител проф. Петко Салчев. През 2023 г. съда обяви решението за незаконно и постанови Динева да бъде възстановена на поста. Междувременно обаче Иванка Динева беше назначена за директор на ИАМН и решението не влезе в сила.

На 16 април тази година Софийски градски съд препотвърждава решението на Софийския районен съд и задължава управителя на НЗОК да възстанови Динева на поста директор на СЗОК незабавно.

Досегашният директор Емил Велчовски е назначен в Инспектората на Здравната каса.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
Q97j

До Молив 03.06.2026 21:24:45

Да си ходи, ама не. Кой дава така кокъл?

Молив до Запознат 03.06.2026 21:17:59

Таз не става за нищо....Да си ходи и тя....както и други...

Запознат 03.06.2026 17:35:45

Залагам за баба грация за зам.

До Гост 03.06.2026 15:50:28

Тошето зам или поне главен секретар. Само той ще оправи нещата.

Гост 03.06.2026 13:27:23

Ми сега, какво ще прави Тошо Тапира, като се няма кой да съветва как се ръководи Агенцията и да дава шизофренни правни съвети на всички, въпреки че всички знаят, че той е толкова Юрист, колкото Грациела Монова, Чолева и другите хубавици с диплома за лекари са истински лекари, а не пълни пародии.

ИС 03.06.2026 08:50:50

RIP ИАМН

Гост 01.06.2026 21:26:19

Ами коментирайте под статията във фб там нищо не е заключено или само анонимномно имате смелост.Имайте доблест и смелост кажете открито какво "мислите".Лесно е

СДС 01.06.2026 21:07:53

БОГ ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ!

Гост 01.06.2026 20:04:30

Е, как няма да я заключат? То за нея само хубаво ще се говори.

OMG 01.06.2026 19:13:39

Защо си заключихте за коментари статията за новото назначение на Динева в ИАМН? Срам, срам, срам! Най долното корумпирано уродливо грозно мръсно и крадливо лице на системата отново изплува! Лъсна ви цялата политика тъпи прогресисти! Срам, срам, срам!

Вселена 25.05.2026 11:16:35

Какво общо има г-жа Динева с Атанасов- ЛЪВЧЕТО? За разлика от този ръб, тя е с добро сърце!

Запознат 24.05.2026 13:00:36

Атанасов е ъпгерйтната версия на динева. Истината трябва да знае.

Заблуден 21.05.2026 14:10:15

Тази статия е за динева. Какво го дъвчите бай танас? Толкова си може човека. Какъвто царя, такива и придворните шутове.

Запознат 21.05.2026 09:39:29

От мързел, а днес, а утре.

ЛЪВЧЕТО до Нетърпение 20.05.2026 13:29:20

Защо така?

Нетърпелив 20.05.2026 08:46:11

нещо се бяват нещата....

ЛЪВЧЕТО до Boss 15.05.2026 21:39:43

Всеки момент!

Bo$$ 14.05.2026 15:41:43

Чакаме добрата вест.

ЛЪВЧЕТО до Boss 13.05.2026 22:07:17

Заслужават си! Уволняват млади хора за да назначават баби на 80 г. Дали не е за съд това????

Bo$$ 13.05.2026 20:54:38

Никой няма да го спира. Чакат го на бюрото по труда. Барабар с баба грация и останалите циркови играчи.

ЛЪВЧЕТО 13.05.2026 16:48:02

Няма как да спрете ЛЪВЧЕТО!

ЛЪВЧЕТО до защо такава сеч 07.05.2026 21:24:21

Прекрасна идея!

Защо такава сеч 07.05.2026 20:15:34

Нещо не разбирам. Колко човека са уволнени. Звучи страшно. Кой ще работи в този ИАМН. Пишете до министъра, искайте среща, обяснете му

ЛЪВЧЕТО до ВоSS и Молив 07.05.2026 07:55:02

Само на делата ли? Цялата им дейност е такава! Както казах , най- важното е ЛЪВЧЕТО и форматирането , другото не е важно! Интересно е , когато уволняват човек, каква ли е основатената причина?

Молив до Bo$$ 07.05.2026 07:40:27

За каква диплома иде реч? Всички са един дол дренки.....на дела-мишки....-пълна пародия.....

Bo$$ до ЛЪВЧЕТО 07.05.2026 04:33:13

От един …………? Само от един???? То цялото ръководоство попада в тази категория. Как шефа би изпъкнал, ако другите директори и началници не са такива? Ако шефа е “селяндур”, то останалите в ръководството явно са комисията, която му е връчила дипломата.

ЛЪВЧЕТО до ВоSS 07.05.2026 00:08:41

Така е! Щом стигна ИАМН да се управлява от един селяндур, положението е..... !

Bo$$ 06.05.2026 23:45:48

Божества? Интересно сравнение. Явно летвата за ‘божество’ е паднала до мазето. Тези хора ако са божества селския овчар е митология.

ЛЪВЧЕТО до Гост 06.05.2026 19:38:29

Да, да заличи тези умници като Атанасов- ЛЪВЧЕТО, Ирина- ФИЛОЛОГА!, Асен- ПАУНА и останалите 'БОЖЕСТВА '!

Гост 06.05.2026 16:46:09

Време е Динева да се върне и да си поправи грешките!!!

ЛЪВЧЕТО до ВоSsa 06.05.2026 15:32:45

Време му е! Ананас ли,е , Атанас ли е, все безмозъчно, а и голям филолог се оказа! Взимай си ЛЪВЧЕТО и се махай !

Bo$$а 06.05.2026 12:39:07

Антанасе, днес е ден на храбростта. Бъди храбър и утре измети себе си и придворните шутове. Надяваме се да поемеш към Шумен, а шутовете и цялата друга новонаначена кохорта към бюрата по труда.

ЛЪВЧЕТО 05.05.2026 21:14:57

Който е назначен от г-жа Динева, под ножа! Това май е приоритет на Атанасов! Е, какво толкова, живота ли ще ми вземеш.....

Гост 05.05.2026 20:24:20

Не думай...

ЛЪВЧЕТО 04.05.2026 23:31:01

Е, как? АТАНАСОВ пръщи от достойнство! Да мачка и унижава хората, само това може! Но не всеки може да мачка , колкото и да му се иска! Има хора и с достойнство, които не падат на колене!

До ЛЪВЧЕТО 04.05.2026 23:28:12

Чакаме те като изпълнителен директор още другата седмица. Изхвърли сганта на улицата. Успех.

До Молив 04.05.2026 23:16:28

Достойнство? Кой от ръководните кадри го притежава? Не търсете у тях такова нешо? Няма и няма да има. С кръв ще дават постовете. Това е положението. Може ли човек, който има достойнство да заеме пост при положение, че е некомпетентен и има доста по качествени хора за конкретната позиция? Всички си мислят, че са директори на планетата., но реалността е друга.

ЛЪВЧЕТО 04.05.2026 23:12:37

Най - важния проблем за решаване на ИАМН е ЛЪВЧЕТО! Чак до Министъра ще стигне, а може и до Папа ЛЪВ!

Молив 04.05.2026 10:50:46

Ехо...хайде в този четвъртък се събудете, както мечките и си тръгнете...., ако е останало минимум достойнство....

Гост 04.05.2026 09:43:22

Ехо-о.., успокой се, какви са тези измислици?

До ЛЪВЧЕТО 04.05.2026 09:16:44

Може да е от харема на приближените му. Знае ли човек. Ти и придворните му шутове вече се уредиха с хареми. Обстановката никога не е била по-зле. Тормоз, некомпететност и още нещо. Аз си мислех, че при иванка е било най-зле, но сега е трижди по …..

ЛЪВЧЕТО до гост 03.05.2026 17:35:33

Явно си от харема му!

Гост 03.05.2026 13:29:58

Не съм забелязала да тормози психически някого, нито до е уволнил хора без причина.

ЛЪВЧЕТО 02.05.2026 23:48:21

Тоя ръб уволнява хора без причина и ги тормози психически!

До ЛЪВЧЕТО 02.05.2026 04:31:10

Още малко. И той и всички околко него ще ходят на бунището на историята. Дано и прокуратурата се включи, та да станат пълни невъзвращенци.

ЛЪВЧЕТО до ПБ 01.05.2026 23:42:52

Ооо, чул те Господ, да се отървем от тоя селяндур!

ПБ 30.04.2026 23:53:31

От "Прогресивна България" съобщиха, че започват усилена борба с олигархията в България! Първа стъпка в борбата е пълна ревизия на кабинета "Гюров"! Танасе, гледай, какво подписваш. Лошото е че вече е късно - май те приключиха.

Дп лъвчето 30.04.2026 20:05:39

Бай Танас с тези кадри еленков, грацито, ташака и ирето си е гарантирал дълго разпити по следствия и прокуратури. Не е лош човека, но за съжаление до там ще го докарат тези хора. После ще пропуши и ще му носят цигарки в банишора.

ЛЪВЧЕТО 30.04.2026 00:24:19

Приготве си д- р Атанасов блокче за рисуване, че Ви чака много оцветяване! До колкото разбрах любимото Ви животно е ЛЪВА! УСПЕХ!

ЛЪВЧЕТО 29.04.2026 23:43:56

Атаката е най - добрата защита! Всички служители назначен от г- жа Динева под ножа! ,Браво ' д- р Атанасов , явно толкова Ви е капацитета ! Ще дойде и Вашето време и тогава Вас ще унижават , както Вие сега правите със служителите си!

До Вещица 25.04.2026 16:22:16

Ние сме на такива позиции. И то с години. Разликата е, че не търгуваме с човешки животи и здраве, за да си докарваме парите за апартаментите. Име нещо, скъпа Вещице, което се нарича - морал, нравствени качества, чест и достойнство. В крайна сметка всички имаме деца. Да си изкарваш парите по толкова неморално, циничен начин е меко казано недостойно. Бог да я съди! Както се казва - всеки си носи кръста!

Вещица 25.04.2026 12:55:29

Ами застанете на такава позиция всички вие, които хейтите г- жа Динева и да видим какво можете! Не е само да сложиш царската корона и да махаш с пръчка!!!!

умница си ти 28.04.2026 15:00:07

Виж сега, проблемът на такива като вас е, че заставате на тези позиции с оная си работа. После криво-ляво се донаучавате, "в движение", и почвате да мачкате подчинените си, като пак ползвате оная си работа. Но....много смърди оттам.

Нико 25.04.2026 12:28:12

Преоблякъл се Илия пак в тия Нищо ново Да живее старото

В края на уродливия ни ПСЕВДОпреход 26.04.2026 08:51:16

Честито ви Прогресивно Ново Начало! На повЕрвалите!

До Вещица 25.04.2026 00:14:06

Е, как те бъркам бе, скъпа?! Нали ти виждам IP адреса.

Вещица до До 25.04.2026 00:12:38

Май ме бъркаш с някой друг, ама карай!

ОПГ до вещицата 25.04.2026 00:09:57

Ама как да си купя бе, скъпа? Аз не продавам живота и здравето на пациентите, за да ми плащат болниците надник. Тези пари са кървави. Нека Ванка си ги плаща. С цената на човешките животи, които скри под изтривалката. Безумие е да защитаваш човек, който си затваря очите пред смъртта на хора, за да вземе някоя друга комисионна.

До Вещица 25.04.2026 00:04:39

Моме, мари, напомпана. Леко да не спускат силикон, защото ДБТ няма да плащат вечно обезщетение за безработица, а в Сливенския затвор такива като теб много ги обичат. Много скоро ще ходиш.да даваш.обяснения, за това как с фалшивите ти докумвнти стана служител на ИАМН. Ще се наложи не само да докажеш, че имаш стаж, но и да дадеш обяснения за документите които подписване с цел Иванка да си набави имотна облага. Ама нали нямаш образование как да знае твоята подла душица, че не всичко, което ти дадат в ръцете се подписва. Нищо. На прокуратурата ще обясниш.

Вещица до ОПГ 25.04.2026 00:02:12

Ами купи си и ти чанта за 500 евро!" Ей, злобен народ!

Вещица до До 24.04.2026 23:52:04

Толкова ли съм ти интересна, че се занимаваш с мен, простата??? Проста, ама пея в правилния хор, а ти къде по точно си......... Да не изпростея напълно, че тогава ще изпаднеш от хора!

ОПГ 24.04.2026 23:12:20

Спрете да й слагате тази снимка на Иванка де! Жената си прилича на харахомбил. Сложете й истинска снимка!!! Покажете й и чантичката за 500 евро да се види къде са паричките от Сърце и мозък. И я попитайте с пари от къде купи два апартамента в близост до Студентски град. Сигурно онази счетоводителката - певицата Габриела, е пяла на дудуци и са им платили в кеш!

До Вещицата 24.04.2026 23:07:36

Абе, вещерице, как се издадете. Ти колко си проста маймуно мръсна

Вещица 24.04.2026 22:11:35

Ами какво стана с каручката? Няма ли Радка да се мята на бяло магаре , а Стелето къде се скри в миша дупка??? Веселият кучияш да ги забравя.

Тошко африкански мааа по бански 24.04.2026 21:33:22

Радка е дуловски боклук и от алчност за власт наби ножа на Динева, ще го набие и на Велчовски

Гост 24.04.2026 21:25:49

В иамо работеха много и добри лекари. Сега щом певици има значи сте оправили здравеопазването. Браво Иванке.

Вещица 24.04.2026 20:54:45

Вещицата ще си пее дълго време, но вас няма да ви има в ИАМН!!!!

До гост 24.04.2026 20:14:48

Да избута на Сърце и Мозък преписките ли ще идва в ИАМН?

Гост 24.04.2026 19:44:13

Сега като дойде Велчовски в ИАМН като директор ще ни оправи

До? 24.04.2026 18:33:10

Е, как коя е певачката? Напиши в нета - Нина Ангушева певицата Габриела. И само гледай какво става. Това е на Динева свинята счетоводителката.

Гост 24.04.2026 17:27:45

Горката, с това болно сърце как ще издържи на напрежението.

Янко 24.04.2026 17:18:00

През годините Динева натрупа доста опит...не бързайте да я хулите ! Може пък да тръгнат по-добре нещата...да й се даде шанс !

Читател 24.04.2026 16:22:03

Румен Радев ще ви реши проблема.Другото всичко в държавата му е наред.С такива като вас ще ПРОГРЕСИРА БЪЛГАРИЯ ! И с такива като Живка Радева Бочуковска от Русе !

? 24.04.2026 15:28:11

Коя е певачката?

Запознат 24.04.2026 15:00:58

Честито ви Прогресивно Ново Начало!

Кокошчица 24.04.2026 12:20:05

Вкараха лисицата в кокошарника! Алчността и липсата на съвест и достойнство, не са вирус да отмине или болест да се излекува, за съжаление.

Гост 24.04.2026 10:29:31

Иванка е позор, оставка и затвор!

Гост 24.04.2026 10:28:23

Велчовски нали е верен на доскорошното статукво, веднага му осигуриха местенце.

Гост 24.04.2026 12:14:26

Къде го наместиха тоя мишок?

Гост 24.04.2026 13:18:13

Където и да са го наместили, при бай Ставри наместването ще е много скоро

Запознат 24.04.2026 09:34:40

Опустошение в СЗОК при първото й директорстване. Опустошение в ИАМН при нейното директорстване. А познайте какво предстои в СЗОК отново.

Певачката Габриела 24.04.2026 09:31:33

Певачки и всякаква измет отново ще бъде изметена съвсем скоро. Ванка муцуната, певачката Габриела и обкръжението им от подлоги ще бъде изхвърлено на боклука от г-н Радев. В това мога да ви уверя. Добри парички взимаше Ванчето, а Нина певачката по-известна като Габриела, се подписваше като селски кмет. Давам мило и драго да им видя реакциите, когато го извикат в прокуратурата.

До Вещица 24.04.2026 09:25:43

За какво я поздравяваш бе, певачке?! За това, че лежеше на дивана в ИАМН и взимаше заплата? Или за това, въобще не ходеше на работа. Нали знаеш, че доклада от одита на МЗ е в прукатурата и цялата ви клика ще дава обяснения, а после ще се тръгне с повдигнати обвинения. Нали знаеш също така, че както си бъркахте с отдалечен достъп до системата на ИАМН не е останало невидимо явление, а има следи които АТ специалистите са записали. Ти, Иванка свинята, Стефка горилата и всичките ви придворни са аут. Но, най-страшното което не знаете предстои

Гост 24.04.2026 08:14:11

Моята номинация за годишните награди “Коректна фирма”

Гост 24.04.2026 07:52:53

Спокойно, мадам Иванка ще се окъка за по-малко от две седмици и този път ще излети зверски от системата. Тя определено е по-нагла и безочлива дори от Сарафов!

Вещица до До 24.04.2026 07:13:23

А и как реши, че съм служител/ ка изобщо в някоя институция????

Вещица до До 24.04.2026 06:47:36

Внимавай аз да не яхна метлата, че теб да не измете Атанасов!

Гост 24.04.2026 01:48:23

Колоректална революция за малко

Гост 24.04.2026 00:13:53

Пачавра леке не хваща, та и наша Иванка така.

До вещицата 23.04.2026 23:29:51

Моме, утре още Атанасов да те уволнява. Ще защитаваш иванка пък ще вземаш заплата от иамн. Атанасов още утре да си я измел тая вещица.

Вещица 23.04.2026 21:55:04

Поздравявам Ви г-жо Динева! Вие сте силна и борбена жена! Само напред и нагоре! Човек с добро сърце! Само хора, празни отвътре не могат да го видят! Тичат като мишки от СЗОК към спасителната лодка наречена ИАМН. Смях.....! Тичайте, да не затичате обратно!

Добрата фея 23.04.2026 21:51:25

Тая като феникс бе, никога не се затрива! Да си казва колко хилки плати на съда и на адвокати да я върнат…След всички свинщини, които направи в ИАМН, сега дойде ред и на СЗОК отново! Дръжте се, братя и сестри от касата, дано не е за дълго!

Гост 23.04.2026 21:21:49

Смях! Тази гротеска вместо да е подведена под отговорност, отново я назначават. Тая клика в НЗОК е време да бъде изритана. А защо не е обжалвано решението на съда?

касиери 23.04.2026 19:57:39

Трябва да уволни Велчовски, иначе той ще и намери цаката!Той е такъв мръсник! И се натиска да седи в касата, може да не е директор, ама там, на какво да е местенце да го намърдат, че е голям капацитет! Пфу! Аман от негодници в тая кочина!!!

Госъ 23.04.2026 19:00:48

Тост Велчовски чака кога ще я отперат. Да видим.Дано да е утре.

Гост 23.04.2026 18:35:01

Дайте тези имоти да ги видим

Гост 23.04.2026 17:22:20

Корумпето Салчев да продаде незаслужените изпросени медали и да плати за простотии те си които още тиха държавата с огромни суми алчността му няма граници вижте имотите му със заплата не става

123 23.04.2026 17:10:20

Салчев да възстанови парите, сега!


Всичко за коронавируса
Още новини
МЗ започва проверка на обществената поръчка за проектиране на детската болница
24.06.2026 17:05:17

МЗ започва проверка на обществената поръчка за проектиране на детската болница

Министерството на здравеопазването започва извънпланова проверка на обществената поръчка за проек ...

Нов имуносупресор се разглежда като потенциална революционна промяна за пациенти с бъбречна трансплантация
24.06.2026 16:45:16

Нов имуносупресор се разглежда като потенциална революционна промяна за пациенти с бъбречна трансплантация

Експериментално имуносупресорно лекарство, разработвано от Eledon Pharmaceuticals, се оказва по-д ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...