!
Сряда, 11 Февруари 2026
04
септ
1
 

ДПБ "Св. Иван Рилски" се мести от Нови Искър в столицата до април 2026 г.

Четвъртък, 04 Септември 2025 | 07:57:23 Невена Попова
1

Ремонтът на сградата на бившата Транспортна болница до Централната ЖП гара на София трябва да приключи до 16 април 2026 г. и Държавната психиатрична болница „Св. Иван Рилски“ в Нови Искър (Курило) да бъде преместена. Това каза за Zdrave.net

Ремонтът на сградата на бившата Транспортна болница до Централната ЖП гара на София трябва да приключи до 16 април 2026 г. и Държавната психиатрична болница „Св. Иван Рилски“ в Нови Искър (Курило) да бъде преместена. Това каза за Zdrave.net директорката на лечебното заведение д-р Цветеслава Гълъбова.

Тя уточни, че е в постоянен контакт с министъра на здравеопазването доц. Силви Кирилов и той следи процеса, а работата по обновяването на старата сграда тече усилено.

Преместването на Психиатричната болница от Курило в София има дълга предистория, която приключи с решение на Столичния общински съвет (СОС) за предоставянето на сградата в столицата, която беше в лошо състояние и се нуждае от сериозен ремонт и функционално преустройство, за да може да бъде превърната в пълноценно работещо медицинско заведение за стационарна психиатрична помощ.

За обновяване на новата сграда са осигурени над 4 млн. лв. по Плана за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз, като работата по реализацията на проекта започна на 16 юли т.г. и трябва до продължи до 16 април следващата година.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
5cRJ

Вичо 16.10.2025 19:45:18

За други няма нищо само за софия


Всичко за коронавируса
Още новини
69% от младите лекари от МУ - София ще останат в България
11.02.2026 12:46:13

69% от младите лекари от МУ - София ще останат в България

Най-желаната специалност от завършващите млади лекари е „Анестезиология и реанимация” ...

Бременна с рядко съдово заболяване на матката беше спасена в „Пирогов“
11.02.2026 11:57:38

Бременна с рядко съдово заболяване на матката беше спасена в „Пирогов“

Гинеколози от УМБАЛСМ "Пирогов" спасиха 34 - годишна пациентка с изключително рядък синдром - Арт ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...