!
Вторник, 28 Ноември 2023
17
март
 

Две лечебни заведения търсят своите контрольори

Петък, 17 Март 2023 | 15:29:58


Конкурс за контрольори на две белодробни болници обяви Министерството на здравеопазването. Става въпрос за Специализираната болница за продължително лечение и рехабилитация на пневмофтизиатрични заболявания „Света Петка Българска” във Велин

Конкурс за контрольори на две белодробни болници обяви Министерството на здравеопазването. Става въпрос за Специализираната болница за продължително лечение и рехабилитация на пневмофтизиатрични заболявания „Света Петка Българска” във Велинград и Детската специализирана болница за продължително лечение и рехабилитация на белодробни болести „Царица Йоанна“ в Трявна.

Сред изискванията за кандидатите са да имат степен „магистър“ по медицина, право или по специалност от професионално направление „Икономика“, минимум пет години професионален опит, да нямат конфликт на интереси и др.

Освен обичайните документи, кандидатите трябва да представят концепция за подобряване на отчетността и опазване на имуществото на съответното лечебно заведение и личен принос.

Договорът с избрания кандидат ще е за три години, а срокът за участие в конкурса е до 3 април.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
zYbs


Всичко за коронавируса
Още новини
Внезапно почина д-р Наталия Якубенко
28.11.2023 17:46:35

Внезапно почина д-р Наталия Якубенко

На 24 ноември внезапно почина д-р Наталия Якубенко, съобщиха от УМБАЛ „Царица Йоанна &ndash ...

Проф. Ангелов: В момента да разклащаме „Пирогов“ е абсурд
28.11.2023 17:18:54

Проф. Ангелов: В момента да разклащаме „Пирогов“ е абсурд

Констатациите в болница "Пирогов", направени от „Вътрешен одит“ към Министерството на ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...