Събота, 30 Септември 2023
10
юли
2
 

Договорът за изграждането на детската болница няма да бъде прекратен

Петък, 10 Юли 2020 | 11:56:12
2

Сключеният вече договор за изграждането на Национална детска болница няма да бъде прекратен въпреки искането на Инициативата „За истинска детска болница“. Това стана ясно от думите на здравния министър Кирил Ананиев по време на парламентарн

Сключеният вече договор за изграждането на Национална детска болница няма да бъде прекратен въпреки искането на Инициативата „За истинска детска болница“. Това стана ясно от думите на здравния министър Кирил Ананиев по време на парламентарния контрол днес.

„Не мога да се съглася, че трябва да прекратя договора, който е минал през цялата необходима процедура, и да започна наново процедурата с търсене на ново място, с обявяване на международен конкурс и т.н. Това означава, че оттук до края на моя живот не трябва да изляза от съдебната зала, защото нито една от процедурите, които сме провели, не е незаконна“, заяви министър Ананиев.

Той припомни, че на срещата с представители на Инициативата при премиера са поети два ангажимента. Единият – настоящата сграда в двора на Александровска болница да бъде разрушена и по съвременен проект да бъде построена нова многопрофилна детска болница. Вторият – да бъде създаден Обществен съвет, който да контролира изпълнението на проекта. В обществения съвет се предвижда да бъдат включени представители на Инициативата „За истинска детска болница“, така че мнението не техните специалисти ще се чуе, увери министърът.

Допълнително МЗ е подготвило проектодокументи за създаването на търговско дружество с предмет на дейност изграждане на детска болница, което ще координира процесите, информира още Ананиев, като уточни, че така ще има по-голяма прозрачност и контрол върху изграждането на болницата.

Идната седмица ще бъде проведена нова среща с представители на Инициативата, информира още той.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
awe%

Гост 10.07.2020 14:36:15

Не мога да разбера защо сдружението на частните болници не иска да се строи нова детска болница. Ако може нека някои ми обясни!

Гост 10.07.2020 12:18:47

Освобождавай държанките на мафията Начева и Б. Пенков.


Всичко за коронавируса
Още новини
Тревожни тенденции в увеличаване на микробната резистентност към антибиотици представиха на национален конгрес в МУ-Пловдив
30.09.2023 15:47:12

Тревожни тенденции в увеличаване на микробната резистентност към антибиотици представиха на национален конгрес в МУ-Пловдив

Двадесет и първият Национален конгрес по клинична микробиология и инфекции на Българската асоциац ...

Министърът на здравеопазването откри Балкански ендоваскуларен конгрес
30.09.2023 13:40:30

Министърът на здравеопазването откри Балкански ендоваскуларен конгрес

„Балкански Ендоваскуларен конгрес е една от крачките за постигане на стратегия ...




Актуална тема
Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?
12.05.2021 15:14:28 Полина Тодорова

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?

Със затихването на епидемията от COVID една друга ключова за здравния сектор тема отново бе поста ...