Неделя, 16 Март 2025
12
юни
6
 

Д-р Бойко Пенков оглавява Комисията по прозрачност по ЗЛПХМ

Сряда, 12 Юни 2024 | 16:39:37
6

Министерският съвет прие Решение за промяна в състава на Комисията по прозрачност по Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина (ЗЛПХМ). На мястото на бившия зам.-министър на здравеопазването проф. Илко Гетов за председател на комисията е оп

Министерският съвет прие Решение за промяна в състава на Комисията по прозрачност по Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина (ЗЛПХМ). На мястото на бившия зам.-министър на здравеопазването проф. Илко Гетов за председател на комисията е определен настоящият заместник на служебния министър д-р Бойко Пенков, информират от правителствената пресслужба.

Доктор Бойко Пенков е завършил медицина в Медицинска академия, София. Притежава специалности по „Вътрешни болести“, „Белодробни болести“ и „Социална медицина, обществено здраве и здравен мениджмънт“. Преминал е курс по „Планиране и мениджмънт, управление на човешките ресурси, болници - цели и стратегии“ в Париж, Франция. Притежава дипломи по „Здравен мениджмънт“ от Canterburry Business School и по „Администрация в здравеопазването”, ЛСА, Япония, Великобритания. В периода 1980-1981 г. д-р Пенков е работил като лекар, завеждащ спешна медицинска помощ в Ботевградската районна болница. От 1981 г. до 1992 г. е главен асистент в Научен институт за белодробни болести. От 2002 г. до 2009 г. е директор на Международен институт по здравеопазване и здравно осигуряване. Има дългогодишен управленски и административен опит в сферата на здравеопазването. Заемал е поста заместник-министър на здравеопазването четири пъти.

Доктор Пенков е бил директор на Националната здравноосигурителна каса, медицински директор на Университетска специализирана болница за активно лечение на белодробни болести и управител на УМБАЛ „Софиямед“ ООД.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
CzS6

Гост 14.06.2024 13:07:31

Затова българското здравеопазване е толкова развито.

Гост 13.06.2024 12:11:10

Да живее ДПС! Аман от фесове!

Гост 13.06.2024 08:57:41

" на вси правителства метреса" както се казва в стихотворението....

Гост 12.06.2024 23:55:24

Дялан камък.

Гост 12.06.2024 18:04:16

Не спря да работи Пенков

Гост 12.06.2024 16:42:50

ЕХА!!!


Всичко за коронавируса
Още новини
МЗ: Готови сме да окажем медицинска помощ при необходимост на пострадалите в Северна Македония (Допълнена)
16.03.2025 13:54:39

МЗ: Готови сме да окажем медицинска помощ при необходимост на пострадалите в Северна Македония (Допълнена)

Във връзка с трагичния инцидент в град Кочани, Северна Македония, в Министерството на здравеопазв ...

Д-р Радоил Симеонов: Старая се да бъда човечен, да разговарям с пациента на неговия език
16.03.2025 10:59:36 Невена Попова

Д-р Радоил Симеонов: Старая се да бъда човечен, да разговарям с пациента на неговия език

Д-р Радоил Симеонов е възпитаник на МУ – София, където завършва образованието си през 2 ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...