!
Вторник, 16 Септември 2025
27
септ
 

Завършва 42-ри випуск лекари по дентална медицина МУ - Пловдив

Сряда, 27 Септември 2017 | 14:58:01


На 29-ти септември, петък, от 11.00 часа в зала „АУЛА МАГНА“ на Факултета по дентална медицина при Медицински университет – Пловдив ще се проведе Тържествената промоция на 42-ри випуск лекари по дентална медицина. 79 дипломант

На 29-ти септември, петък, от 11.00 часа в зала „АУЛА МАГНА“ на Факултета по дентална медицина при Медицински университет – Пловдив ще се проведе Тържествената промоция на 42-ри випуск лекари по дентална медицина.

79 дипломанти - 71 българи и 8 чужденци (от Гърция, Турция, Великобритания, Армения и Македония) ще получат дипломи и ще положат своя уникален професионален обет - Хипократовата клетва. От този ден те стартират професионалната си реализация като „магистри“, лекари по дентална медицина.

Осем дипломанти завършват с „отличен“ общ успех (над 5,50) от следването и от държавните изпити. Средният успех на випуска е „много добър“ 4,69.

Антония Тричкова е отличничката на випуска, завършваща с най-висок общ успех от следването и 6.00 от държавните изпити. На отличилите се студенти ще бъдат връчени предметни награди.

Ректорът на университета - чл.-кор. проф. д-р Стефан Костянев, дмн, и деканът - проф. д-р Георги Тодоров, дм, ще поздравят дипломантите от името на академичната общност. Според академичния протокол за официален „Промотор на 42-ри випуск“ на ФДМ е избрана проф. д-р Снежана Цанова, дм (от катедра „Оперативно зъболечение и ендодонтия“).

На тържеството ще присъстват като официални гости д-р Николай Шарков - председател на Български зъболекарски съюз и председателят на РК на БЗС в Пловдив - д-р Трифон Антонов, който също е завършил пловдивския Факултет по дентална медицина.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
dtAm


Всичко за коронавируса
Още новини
Една шеста от американците избягват или отлагат имунизирането на децата си
16.09.2025 16:54:23

Една шеста от американците избягват или отлагат имунизирането на децата си

Все повече американци не са склонни да ваксинират децата си заради липсата на доверие към ваксини ...

Продължават безплатните скринингови прегледи за диабет тип 2 в УМБАЛ „Канев“
16.09.2025 16:15:38

Продължават безплатните скринингови прегледи за диабет тип 2 в УМБАЛ „Канев“

Безплатните прегледи за диабет тип 2 в УМБАЛ „Канев“ продължават, напомнят от лечебно ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...