!
Сряда, 11 Март 2026
11
март
 

Министър Маринов:

Задържали сме 27 000 предпазни маски, изяснява се произхода и годността им

Сряда, 11 Март 2020 | 16:36:38


На границата имаме задържани общо 27 000 предпазни маски - първо 7500, а после 20 000, съобщи министърът на вътрешните работи Младен Маринов пред журналисти в Народното събрание, предаде Агенция „Фокус“. Той припомни, че и

На границата имаме задържани общо 27 000 предпазни маски - първо 7500, а после 20 000, съобщи министърът на вътрешните работи Младен Маринов пред журналисти в Народното събрание, предаде Агенция „Фокус“.

Той припомни, че износът на предпазни средства от страната е забранен. Министърът поясни, че според установената процедура всички вещи, които са предмет на контрабанда се изземват и одържавяват. В конкретния случай трябва да бъде установен произхода на маските и да стане ясно дали са годни за употреба, за да не бъде поставено в риск здравето на хората. Ако се окаже, че могат да бъдат използвани, това ще стане, допълни министърът.     

„Продължаваме да работим. В такива времена някои гледат да помагат, други гледат да изкарат пари", коментира Младен Маринов.

.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
5bCe


Всичко за коронавируса
Още новини
Доц. Околийски: Няма алгоритъм за провеждане на скрининговите програми
11.03.2026 18:26:55

Доц. Околийски: Няма алгоритъм за провеждане на скрининговите програми

Заварваме много лошо наследство по отношение на скрининговите програми, няма създаден алгоритъм, ...

Денталният факултет на МУ – Варна отбелязва 20-годишнината си с изложба
11.03.2026 17:26:53

Денталният факултет на МУ – Варна отбелязва 20-годишнината си с изложба

По повод 20-годишнината от създаването на Факултета по дентална медицина към МУ – Варна бе ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...