Вторник, 28 Март 2023
30
юли
 

Законът за лечебните заведения мина през ресорната комисия

Четвъртък, 30 Юли 2020 | 17:25:50


Промените в Закона за лечебните заведения, с които се разширяват дейностите, субсидирани от МЗ, бяха приети от парламентарната здравна комисия. Депутатите се събраха днес преди обед на извънредно заседание, на което приеха както

Промените в Закона за лечебните заведения, с които се разширяват дейностите, субсидирани от МЗ, бяха приети от парламентарната здравна комисия.

Депутатите се събраха днес преди обед на извънредно заседание, на което приеха както предложените от ГЕРБ изменения в ЗЛЗ, така и споразумението с ЕС за участие на страната ни в централизиран търг за доставка на бъдеща ваксина срещу COVID-19.

Предстои измененията да бъдат разгледани в парламента, като това ще стане още утре, петък, на две четения едно след друго.

Причината за бързането е, че утре е последният работен ден на Народното събрание преди лятната му ваканция.

Припомняме, вчера в парламента бяха внесени промени в ЗЛЗ, предложени от единадесет депутати от ГЕРБ. С тях се регламентира субсидия от МЗ за лечебните заведения, които имат инфекциозни звена.

Според проектопромените, държавните и общински болници, както и тези с държавно и общинско участие в капитала си, ще получават постоянна субсидия от Здравното ведомство, за да поддържат готовност за евентуална епидемия. Частните лечебни заведения пък ще могат да получават субсидия само по време на извънредно положение или извънредна епидемична обстановка.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
Vp7u


Всичко за коронавируса
Още новини
НЗОК предлага удължаване на срока на действащия договор с БФС
28.03.2023 17:59:47

НЗОК предлага удължаване на срока на действащия договор с БФС

НЗОК предлага сега действащият договор с Българския фармацевтичен съюз (БФС), който изтича на 31 ...

САЩ: Прилагат назален гел за превенция на следоперативни инфекции
28.03.2023 17:22:08

САЩ: Прилагат назален гел за превенция на следоперативни инфекции

Назалният гел XF-73 на американската компания Destiny Pharma вероятно ще се окаже надеждно средст ...




Актуална тема
Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?
12.05.2021 15:14:28 Полина Тодорова

Нужна ли е промяна на търговския статут на болниците?

Със затихването на епидемията от COVID една друга ключова за здравния сектор тема отново бе поста ...