!
Неделя, 20 Април 2025
12
ян
3
 

Изслушват проф. Салчев в Здравната комисия

Четвъртък, 12 Януари 2023 | 09:31:44
3

На свое заседание днес парламентарната Комисия по здравеопазването ще изслуша управителя на Националната здравноосигурителна каса. Изслушването е включено в дневния ред на комисията във връзка с постъпило писмо от Управителния съвет на Българск

На свое заседание днес парламентарната Комисия по здравеопазването ще изслуша управителя на Националната здравноосигурителна каса.

Изслушването е включено в дневния ред на комисията във връзка с постъпило писмо от Управителния съвет на Българския лекарски съюз за наличие на основания за предсрочно прекратяване на мандата на управителя на НЗОК по чл. 19, ал. 4, т. 3 от Закона за здравното осигуряване и наличие на основателни съмнения за конфликт на интереси.

Припомняме, ръководството на лекарската съсловна организация отказа да преговаря за Национален рамков договор 2023-2025 с настощото ръководство на Здравната каса в лицето на нейния управител проф. Петко Салчев и председателя на Надзорния съвет на фонда д-р Александър Златанов. Всички лекарски колегии подкрепиха категоричната позиция на БЛС да не води преговори, докато двамата не подадат оставки от постовете, които заемат. 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
vsAY

Гост 12.01.2023 21:31:48

Конфликт на интереси няма ли министъра, който е председател на СЛК?

Гост 12.01.2023 13:27:29

И защо само него, нека да се чуе и другата страна!? Той ще ги къдри и дипли, и ще се изкара чист като сълза на сърничка.

гост 12.01.2023 15:56:03

Коя е другата страна - Тиков и сие ли? Щото мутрите от БЛС не са другата страна - те са подлоги и марионетки!


Всичко за коронавируса
Още новини
Честит празник на всички християни!
20.04.2025 00:00:01

Честит празник на всички християни!

Уважаеми читатели, екипът на Zdrave.net Ви пожелава светли празници! ...

Две бъбречни трансплантации извършиха в УМБАЛ „Лозенец“
19.04.2025 12:16:09

Две бъбречни трансплантации извършиха в УМБАЛ „Лозенец“

Трима души получиха шанс за нов живот, след като близките на 66-годишна жена взеха благородното р ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...