!
Събота, 12 Юли 2025
05
март
1
 

Имунизационните пунктове у нас вече са 384

Петък, 05 Март 2021 | 12:57:38
1

С още 32 се увеличават имунизационните пунктове, разкрити в страната със заповед на здравния министър проф. Костадин Ангелов. Така броят им от 352 нараства до 384, става ясно от допълнената заповед. Пунктовете са разположени във всички области

С още 32 се увеличават имунизационните пунктове, разкрити в страната със заповед на здравния министър проф. Костадин Ангелов. Така броят им от 352 нараства до 384, става ясно от допълнената заповед.

Пунктовете са разположени във всички области на страната и се намират в Регионалните здравни инспекции и лечебните заведения у нас.

Записването си за имунизация всеки желаещ вече може да осъществи чрез платформата за онлайн запис, интегрирана към Националната здравна информационна система.

Достъпът до нея е възможен от 17 ч вчера. По данни на „Информационно обслужване“ в нея до сутринта са се записали за ваксиниране над 25 000 души.

Остава обаче проблемът с липсата на ваксини поради неритмични и редуцирани доставки от страна на производителите.

Припомняме, към момента у нас се внасят ваксините на Pfizer/BioNTech, Moderna и AstraZeneca, одобрени от Европейската агенция по лекарствата (ЕМА).

Очаква се в края на следващата седмица ЕМА да се произнесе и за ваксината на Janssen, която е с еднодозово приложение.

Всички имунизационни пунктове можете да видите тук.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
Vf7$

Магьосника 05.03.2021 13:41:16

Какво стана Доган върна ли Студения Резерв? Защото и аз имам Права и Свободи и мога да се Движа, но нямам Студен Резерв. Нали това е Демокрацията?


Всичко за коронавируса
Още новини
ИАМН започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“
11.07.2025 17:26:27

ИАМН започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“

ИАМН се самосезира и започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“ по повод публи ...

Евростат: За една година населението на България е намаляло с над 8000 души
11.07.2025 17:08:38

Евростат: За една година населението на България е намаляло с над 8000 души

Населението на ЕС нараства за четвърта поредна година, след като намаля през 2021 г. заради после ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...