!
Събота, 24 Май 2025
03
дек
2
 

Кубрат Пулев получи медал от лекарите от УМБАЛ „Софиямед“

Боксьорът благодари за смелостта на всички лекари на първа линия

Четвъртък, 03 Декември 2020 | 14:10:01
2

Боксьорът Кубрат Пулев получи медал от лекарите от болница УМБАЛ „Софиямед“, информират от лечебното заведение. Спортистът изказа и специални благодарности към лекарите от болницата и от цяла България. „Благодаря на целия екип

Боксьорът Кубрат Пулев получи медал от лекарите от болница УМБАЛ „Софиямед“, информират от лечебното заведение. Спортистът изказа и специални благодарности към лекарите от болницата и от цяла България.

„Благодаря на целия екип на болница „Софиямед“ и на всички, и от името на всички хора, които вече са преминала през лечебното заведение и ще преминат. За смелостта на всички лекари на първа линия и тези, които им помагат. Това е съпричастност към обществото, която те всеки ден дават, и риск на който всеки ден се излагат. Моите уважения и любов към тях, от мен, като част от всички хора. От името на целият народ им благодаря. Не само към лекарите от „Софиямед“, а лекарите от цяла България“. Това заяви интерконтиненталният шампион на Световната асоциация по бокс (WBA) и претендент за световната титла в тежка категория на Международната боксова федерация (IBF) Кубрат Пулев по време на провеждането на рутинните си медицински прегледи и изследвания в ДКЦ „Софиямед“ преди предстоящата му битка на 12-ти декември на стадион "Уембли" в Лондон с Антъни Джошуа.

Пулев получи специален поздравителен адрес от ръководството и екипите на първа линия на УМБАЛ „Софиямед“. Те благодариха на него и брат му Тервел Пулев, който в момента е доброволец в болницата, за оказаната морална подкрепа по време на настоящата световна пандемия от COVID-19 и му пожелаха много успех в предстоящия мач.

„Вие, както и брат Ви Тервел Пулев сте едни от хората, които носят най-много надежда на България, „носейки“ патриотичния ни дух навсякъде по света. Желаем Ви преди всичко здраве и успех, и знайте, че екипът на „Софиямед“ стоим зад Вас и Ви подкрепяме! За нас, Вие вече сте победител!“, написа в адреса екипа на „Софиямед“.

От името на лечебното заведение началникът на Спешно отделение д-р Иван Христов връчи и специалния медал на „Софиямед“ на Кубрат Пулев. Той се дава на достойни лекари и медицински служители с големи сърца,  отличили се с милосърдието, професионалната си и лична отдаденост, и най-вече хуманността си, посочват от болницата.

„Носете медала с чест, защото Вие сте достоен Българин! Нека той Ви бъде за кадем и да ви донесе успех в мача за световната титла. Обичаме Ви“, каза още д-р Христов.

От своя страна Кубрат Пулев благодари на всички български лекари и изтъкна, че без храбростта им сме нищо.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
QaZM

Героi не вмiрають! 04.12.2020 20:38:25

Дано феновете му не освиркват химна на Великобритания, както освиркваха химна на братска Украйна! С това само мотивираха Императорa Володимир Кличко да му начупи мутрата още по-категорично!

Гост 03.12.2020 16:30:12

С този медал и ще си остане. След като го просне Джошуа.


Всичко за коронавируса
Още новини
Честит празник!
24.05.2025 07:00:06

Честит празник!

На 24 май поздравяваме всички, които със своите знания, умения и дух създават блага, търсят и отк ...

Включват хората с увреждания в комисията за изготвяне на спецификация за помощни средства
23.05.2025 17:32:36

Включват хората с увреждания в комисията за изготвяне на спецификация за помощни средства

Министерството на здравеопазването публикува за обществото обсъждане редактираните текстове от На ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...