!
Събота, 12 Юли 2025
26
авг
4
 

Към кого да се обърнем, ако джипито ни е в отпуск?

Понеделник, 26 Август 2024 | 08:56:32
4

Знаете ли къде да получите медицинска помощ, ако личният Ви лекар е в отпуск или извън работното му време? На този въпрос отговарят от Здравната каса в рубриката си „НЗОК за теб“. Личният лекар трябва да осигури на лицата, записани

Знаете ли къде да получите медицинска помощ, ако личният Ви лекар е в отпуск или извън работното му време? На този въпрос отговарят от Здравната каса в рубриката си „НЗОК за теб“.

Личният лекар трябва да осигури на лицата, записани в пациентската му листа, подходящ начин за оказване на медицинска помощ. Той задължително обявява в амбулаторията на място, достъпно за здравноосигурените лица, записани в пациентската му листа, своя месечен график. В графика се посочва и заместник на избрания общопрактикуващ лекар (ОПЛ) за случаите, когато той не може да изпълнява лично задълженията си, както и неговото местоположение, телефон и други начини за контакт, а също и местонахождението, телефона и другите начини за контакт и с дежурния кабинет и/или лечебното заведение, осигуряващи медицинска помощ на пациентите извън графика на ОПЛ. Ако случаят е спешен, пациентите трябва се обърнат към Спешна помощ, а тези с липса на възможност за придвижване трябва да позвънят на телефон 112, посочват от Касата.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
zc@6

СЪВЕТ 27.08.2024 11:07:04

Обърнете се към домоуправителя на блока. Ефекта ще е същия.

Teglo robsko !/GP Maimuna! 26.08.2024 12:44:52

Личният лекар трябва да......Той задължително.........В графика се посочва ....да изпълнява лично .....

Гост 26.08.2024 14:17:37

Такава е тя! Това не важи за личния адвокат (автомонтьор, автотенекеджия, маникюристка, масажистка...)

ЛЕКАР 26.08.2024 09:28:12

Как е възможно след почти 25 год.да се разяснява този въпрос?


Всичко за коронавируса
Още новини
ИАМН започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“
11.07.2025 17:26:27

ИАМН започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“

ИАМН се самосезира и започна извънредна проверка в СБАЛАГ „Майчин дом“ по повод публи ...

Евростат: За една година населението на България е намаляло с над 8000 души
11.07.2025 17:08:38

Евростат: За една година населението на България е намаляло с над 8000 души

Населението на ЕС нараства за четвърта поредна година, след като намаля през 2021 г. заради после ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...