!
Събота, 24 Май 2025
11
дек
4
 

Лекари от МБАЛ-Пазарджик: На ръба сме, но няма да се откажем

Петък, 11 Декември 2020 | 10:38:47
4

Трима треньори по бойни изкуства станаха доброволци в държавната болница в Пазарджик. Спортистите се притекоха на помощ на здравното заведение, което от дни наред изнемогва заради високия брой пациенти с коронавирус. „Ние сме санитари - ч

Трима треньори по бойни изкуства станаха доброволци в държавната болница в Пазарджик. Спортистите се притекоха на помощ на здравното заведение, което от дни наред изнемогва заради високия брой пациенти с коронавирус.

„Ние сме санитари - чистим, дезинфекцираме и помагаме, като носим проби за изследване. Помагаме с каквото трябва. Работим в Спешното отделение, където случаите са много. Постоянно идват хора и вече няма места. Медиците са много натоварени”, каза пред Нова телевизия треньорът по джудо Виден Василев.

Старшата медицинска сестра в Спешното отделение Ангелина Сотирова е прекарала 48 часово дежурство.

„Издържах много трудно, но се наложи, защото колежките са болни и нямаше кой да поеме смяната. Отделението е препълнено и има много пациенти и трябва някой да работи. Ситуацията е тежка и трудна. Призоваваме медицински сестри да ни помогнат. Графикът е много труден ”, добави Сотирова.

Д-р Недялков заяви, че Спешното отделение е на ръба да затвори, ако до 18 декември не се попълни графикът с още лекари. Ръководството обаче, поясни той, че предприема мерки това да не се случи. „Има откъслечна помощ, но основно се справяме с пренасочване на хора от други отделения. Дори началникът на на Урологията дойде да помогне с няколко дежурства. На ръба сме, но няма да се откажем“, каза той.

Той подчерта, че тежките случаи не са се увеличи, но има много трудни пациенти, които твърде дълго са лекувани амбулаторно в домашни условия.   



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
@pnv

Лекар 14.12.2020 23:27:49

Браво на тези, които не се отказват. Трябва да има и такива като вас.

Гост 11.12.2020 11:51:01

Такива хора трябват на мутрокомунистите- да бачкат до припадък ангария,да се заразяват и умират,ама да не се отказват.Щото видите ли се били клели.

Не особено млад доктор 11.12.2020 12:23:42

По принцип сте прав. Но има и лекари, на които не им се работи ангария на мутрокомунистите и не им се умира бадева.

Гост 11.12.2020 12:45:46

Аз иронизирах. От втория тип лекари съм.


Всичко за коронавируса
Още новини
Честит празник!
24.05.2025 07:00:06

Честит празник!

На 24 май поздравяваме всички, които със своите знания, умения и дух създават блага, търсят и отк ...

Включват хората с увреждания в комисията за изготвяне на спецификация за помощни средства
23.05.2025 17:32:36

Включват хората с увреждания в комисията за изготвяне на спецификация за помощни средства

Министерството на здравеопазването публикува за обществото обсъждане редактираните текстове от На ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...