!
Вторник, 26 Май 2026
17
юли
 

Лятно училище с международно участие в МУ – Пловдив

Четвъртък, 17 Юли 2025 | 17:25:42


Медицински университет – Пловдив е организатор и домакин на Лятно училище с международно участие, което ще се проведе в периода 25-27 юли 2025 г. Инициативата е част от дейностите по Програмата за стратегически научни изследвания и иновации в инт

Медицински университет – Пловдив е организатор и домакин на Лятно училище с международно участие, което ще се проведе в периода 25-27 юли 2025 г. Инициативата е част от дейностите по Програмата за стратегически научни изследвания и иновации в интерес на развитието на МУ – Пловдив (ПСНИИР-МУП) и се осъществява в сътрудничество с Европейската биомедицинска и технологична асоциация (EBTNA), съобщават от вуза.

Програмата на Лятното училище включва 10 научни сесии, в рамките на които ще участват 10 водещи международни лектори от престижни университети в Италия, Турция, Великобритания, Чехия, САЩ (Сан Диего) и Канада (Монреал). Сесиите ще бъдат модерирани от изтъкнати учени, признати специалисти в своите научни области.

По време на събитието 14 изследователски екипа от МУ-Пловдив ще представят целите, дейностите и развитието на стратегическите и приложните проекти, които ръководят, като по този начин ще демонстрират научния потенциал и международната свързаност на университета.

Специален акцент в програмата са неформалните срещи „Meet the Expert“, в рамките на които изследователите на МУ-Пловдив ще имат възможност за директен диалог с международните гости, обмен на опит, идеи и научно вдъхновение.

Лятното училище е със заявка да се утвърди като платформа за междуинституционално сътрудничество, менторство и академична мобилност, в съответствие със стратегическите цели на университета за изграждане на иновативна и устойчива академична и изследователска среда.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
UNQw


Всичко за коронавируса
Още новини
Проф. Литвиненко: Колебая се дали докато съм жив, ще видя изградена детската болница
26.05.2026 13:18:07

Проф. Литвиненко: Колебая се дали докато съм жив, ще видя изградена детската болница

Дълбоко се колебая, че докато съм жив, ще видя изградена Националната детска болница. Това заяви ...

Безплатни прегледи на щитовидната жлеза в УМБАЛ „Св. Георги“
26.05.2026 12:32:01

Безплатни прегледи на щитовидната жлеза в УМБАЛ „Св. Георги“

Безплатни прегледи на щитовидната жлеза ще проведе Клиниката по ендокринология и болести на обмян ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...