!
Събота, 17 Май 2025
07
окт
1
 

МБАЛ Пазарджик получи нов респиратор като дарение

Сряда, 07 Октомври 2020 | 15:24:01
1

Нов респиратор за интензивни грижи на немската марка „Drager” получи като дарение днес Отделението по анестезиология и интензивно лечение на МБАЛ-Пазарджик, похвалиха се от там. Дихателният апарат е на стойност 36 хил. лв. и беше дарен от и

Нов респиратор за интензивни грижи на немската марка „Drager” получи като дарение днес Отделението по анестезиология и интензивно лечение на МБАЛ-Пазарджик, похвалиха се от там. Дихателният апарат е на стойност 36 хил. лв. и беше дарен от изпълнителния директор на вагоностроителния завод „Коловаг“ АД от град Септември инж. Емил Йончев на изпълнителния директор на болницата д-р Красимир Темнилов.

„Особено доволен и щастлив съм, че този скъпоструващ апарат най-после пристигна от една от най-реномираните фирми за такава техника в Европа и света. Идва точно във време на разрастване на епидемията от COVID-19. Грижата за хората от родния ми град за мен е от голямо значение. Тази апаратура попада в добри ръце и ще послужи срещу този коварен убиец“, заяви инж. Емил Йончев.

Той обяви, че заедно с Ротари клуб Пазарджик и германски ротарианци работят по проект за доставка на апаратура и за Неонатологично отделение на МБАЛ-Пазарджик.

Изпълнителният директор на МБАЛ-Пазарджик д-р Красимир Темнилов връчи благодарствено писмо на дарителя и отбеляза, че новият дихателен апарат е от огромно значение за интензивното отделение. Той благодари на инж. Йончев, че продължава да помага на лечебното заведение с различни дарения.

„Сърдечно благодаря за този жест на човечност и съпричастност. Този апарат ще се използва за пациенти, които се нуждаят от спешни грижи и лечение. Пожелавам на инж. Йончев да е здрав и да продължава да помага на хората, които имат нужда“, заяви д-р Темнилов.

Дарението беше предадено на началника на ОАИЛ д-р Димитър Иванов, който също изказа своята благодарност на дарителя за помощта към най-тежко болните пациенти, които са с дихателна недостатъчност и се нуждаят от апаратна вентилация. „Динамиката в отделението е голяма. Много често ни се налага бърза реанимация на няколко човека за кратък период от време“, сподели д-р Иванов. Той съобщи, че в Ковид реанимация в момента трима пациенти са на апаратно дишане.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
E4Ca

ПОЗИЦИЯ 07.10.2020 22:41:37

Много са жалки и дарителите и дарените с мизерните 36 000 лв! Мутренска фирма, съвсем скоро бе дарена със 75 000 000 лв, за да се стимулира бизнеса и дал принос към бюджета данъка върху декларирани 2 000 лв печалба за година. Скандалът пораздухан от медиите бързо бе туширан с декларации, че всичко е редно и законно. Въпросът дали е и морално въобще не беше коментиран - типично за Мутри-стан! Със 75 000 000 лв ,при горната цена, могат да се закупят близо 2 100 респиратора, с които да се спасявят десетки човешки живота, включително и на мутри, които да не си мислят, че са застраховани от Ковид 19! А уж здравеопазването е приоритет!


Всичко за коронавируса
Още новини
Увеличаване на здравната вноска и по-висок процент от БВП за здраве поиска Съборът на БЛС
17.05.2025 16:36:04

Увеличаване на здравната вноска и по-висок процент от БВП за здраве поиска Съборът на БЛС

С 300 гласа „за”, 7 „против“ и 10 „въздържал се“ делегатите н ...

Актуализират състава на COVID ваксините за сезон 2025/2026 г.
17.05.2025 11:22:58

Актуализират състава на COVID ваксините за сезон 2025/2026 г.

Специалната работна група (ETF) на Европейската агенция по лекарствата (EMA) препоръча актуализир ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...