!
Сряда, 17 Септември 2025
14
февр
 

МЗ обяви търг за оборудване и апаратура за спешните центрове

Четвъртък, 14 Февруари 2019 | 12:45:31


Обществена поръчка за закупуване на медицинско оборудване и медицинска апаратура за Спешната помощ обяви Здравното министерство. Търгът е с четири обособени позиции, на обща прогнозна стойност 18 353 980 лв. Ведомството ще закупи медицинск

Обществена поръчка за закупуване на медицинско оборудване и медицинска апаратура за Спешната помощ обяви Здравното министерство. Търгът е с четири обособени позиции, на обща прогнозна стойност 18 353 980 лв.

Ведомството ще закупи медицинско оборудване от недиагностичен тип, което включва прегледни лампи, бактерицидни лампи, кушетки, колички носилки, колички инвалидни столове и др.  

Поръчката включва още специализирана медицинска апаратура за пациентен мониторинг и интензивни грижи – монитори, дефибрилатори, електрокардиографи, апарати за обдишване, респиратори, инфузионни помпи и др.

Министерството ще купи още хладилници за лекарства, както и негативоскопи, комплекти офталмоскоп/отоскоп и комплекти ларингоскоп.

Цялата апаратура ще бъде разпределена в спешните отделения и филиалите за спешна медицинска помощ на територията на страната.

Срокът за изпращане на оферти е 13 март 2019 г., като те ще бъдат отворени на следващия ден – 14 март 2019 г.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
7$FT


Всичко за коронавируса
Още новини
Богдан Кирилов: По интернет могат да се продават само лекарства без лекарско предписание
17.09.2025 14:19:34

Богдан Кирилов: По интернет могат да се продават само лекарства без лекарско предписание

След като стана ясно, че медикаментите, с които се лекува диабет, помагат и за отслабване, много ...

Отбелязваме Световния ден за безопасност на пациента
17.09.2025 13:30:35

Отбелязваме Световния ден за безопасност на пациента

На 17 септември се отбелязва Световният ден за безопасност на пациента. През тази година темата е ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...