!
Вторник, 03 Юни 2025
06
окт
 

МЗ: Няма подмяна на решения на Обществения съвет към Фонда за лечение на деца

Четвъртък, 06 Октомври 2016 | 15:08:25


Направената първоначална проверка на 52-та случая показва категорично, че няма подмяна на решения на Общес

Направената първоначална проверка на 52-та случая показва категорично, че няма подмяна на решения на Обществения съвет към Център „Фонд за лечение на деца“. Това заявиха от пресцентъра на здравното министерство.

Дотук проверката установила две технически грешки. В единия случай става въпрос за грешно нанесена дата в регистъра на Фонда, като датата в протокола е 22.06., а в регистъра грешно е нанесено 22.05. На 22 май не е имало заседание на ОС. Датата в протокола, 22 юни, е датата, на която се е състояло заседанието на ОС, гласи информацията от ведомството.

В другия случай става въпрос за грешно тълкуване на решение на Обществения съвет, допълват от МЗ. То се отнася до одобрение за прекратяване процедурата по подадено заявление, по внесено писмено желание на майката. Одобрението на ОС не се отнася за финансиране на лечение, както невярно се тълкува от хората, представили списъка, казват още от министерството, като уточняват, че Министерство на здравеопазването ще направи повторна детайлна проверка по всички представени случаи.

Припомняме, вчера петимата напуснали членове на Обществения съвет към Център „Фонд за лечение на деца“ изнесоха конкретна информация за подмяна на решенията, взимани от Обществения съвет на Фонда. Според техните данни, за времето, откакто проф. Владимир Пилософ е директор на Фонда, над 40 пъти се е случило Общественият съвет да вземе едно решение по даден случай, а в протокола да бъде записано друго. Разминаванията, представени от тях, са навсякъде – от това дали детето е получило одобрение, отказ или разглеждането е отложено за следващо заседание, до сумите, гласувани за отпускане по различни случаи.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
uhmd


Всичко за коронавируса
Още новини
Над 16 500 жени са били обхванати от скрининга за рак на маточната шийка през 2024 г.
02.06.2025 17:26:19

Над 16 500 жени са били обхванати от скрининга за рак на маточната шийка през 2024 г.

Скрининговата кампания за ранно откриване на рак на маточната шийка, проведена в последното триме ...

Над 106 000 издадени и близо 118 000 изпълнени рецепти отчита НЗОК за ден
02.06.2025 17:05:30

Над 106 000 издадени и близо 118 000 изпълнени рецепти отчита НЗОК за ден

Над 106 хиляди издадени рецепти и близо 118 хиляди изпълнени след днешния старт при контрола в ре ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...