Неделя, 23 Март 2025
20
септ
 

МС отпусна допълнителните 30 млн. лв. за спешните медици и РЗИ

Сряда, 20 Септември 2023 | 14:21:29


Министерският съвет одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2023 г. в размер на 30 000 000 лв. за сметка на предвидените в централния бюджет за изпълнение на политики в област „Здравеопазване“ съгласн

Министерският съвет одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2023 г. в размер на 30 000 000 лв. за сметка на предвидените в централния бюджет за изпълнение на политики в област „Здравеопазване“ съгласно Закона за държавния бюджет на Република България за 2023 г. Това съобщават от правителствената пресслужба.

Осигуряването на тези средства ще даде възможност за увеличение на възнагражденията на персонала в системата на Министерството на здравеопазването – за Центровете за спешна медицинска помощ за Регионалните здравни инспекции, считано от 1 август 2023 г., уточняват от там.

Припомняме, средствата бяха одобрени като предложение, внесено между първо и второ четене на държавния бюджет за 2023 г. С тях ще се покрие ръст от 22% на заплатите в Спешна помощ и 20% на тези в РЗИ.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
ZbCu


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Моника Секуловска: Първите ми стъпки като специализант по гастроентерология в болница
23.03.2025 11:04:29 Невена Попова

Д-р Моника Секуловска: Първите ми стъпки като специализант по гастроентерология в болница "Лозенец" бяха много вълнуващи, но и предизвикателни

Д-р Моника Секуловска е специалист по гастроентерология и началник на Отделението по гастроен ...

ЕMA одобри иновативна AI технология за диагностика на стеатохепатит
23.03.2025 09:17:55

ЕMA одобри иновативна AI технология за диагностика на стеатохепатит

Комитетът по лекарства за употреба в хуманната медицина (CHMP) на Европейската агенция по лекарст ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...