!
Неделя, 01 Март 2026
07
юли
 

Медици принудени да си плащат, за да работят

Четвъртък, 07 Юли 2016 | 15:08:25


Лекари, медицински сестри и санитари се включиха в мирен протест пре

Лекари, медицински сестри и санитари се включиха в мирен протест пред входа на болницата в Благоевград. Заедно с тях бе и директорът на лечебното заведение д-р Огнян Митев.

Причината обаче не е финансирането на болницата, нито броя легла или клинични пътеки. Всъщност медиците за пореден път изразиха недоволството си от решението на Община Благоевград за въвеждане на платен престой на автомобилите им в района на болницата.

Пред бариерата днес те поставиха ултиматум за премахване на „синя зона“ за личните им коли, информира Topnovini.bg.

Лекарите пресмятат, че трябва да плащат ежедневно солидна надница, за да изпълняват служебните си задължения.

Неотдавна за МБАЛ общинарите подсигуриха едва 100 пропуска, а останалите лекари, медицински сестри, лаборанти, които са на денонощни дежурства, трябва да плащат за паркирането си.

Лекарите от поликлиниката пък въобще нямат пропуски за служебно паркиране.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
sQAZ


Всичко за коронавируса
Още новини
Близо 300 душш се включиха в маратона „PulseDay: Бягай за ритъма на сърцето си
01.03.2026 15:48:46

Близо 300 душш се включиха в маратона „PulseDay: Бягай за ритъма на сърцето си"

Близо 300 души се включиха в събитието „PulseDay: Бягай за ритъма на сърцето си", посветено ...

Д-р Елия Вълева: Ролята ни като млади лекари е не просто да следваме утвърдените традиции, а да ги надграждаме отговорно
01.03.2026 10:20:36 Невена Попова

Д-р Елия Вълева: Ролята ни като млади лекари е не просто да следваме утвърдените традиции, а да ги надграждаме отговорно

Д-р Елия Вълва е част от епика на Клиниката по кожни и венерически болести към УМБАЛ „А ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...