„За всеки, който се е посветил на медицината, няма по-стойностна награда и по-голям повод за гордост от това да получи доверието и признанието на пациентите си“. Това заяви министърът на здравеопазването Кирил Ананиев по време на тържествената церемония по награждаването на медиците, отличени в организираната от вестник „24 часа“ кампания „Лекарите, на които вярваме“.
Вярата в лекарите е в основата на доверието в системата и фактът, че номинираните се увеличават с всяка изминала година, е доказателство за положителната обществена нагласа към отговорната работа на българския лекар, посочи още Кирил Ананиев.
Министърът заяви също така, че Министерството на здравеопазването прави всичко възможно да създаде условия, които да позволят постоянна квалификация на медицинските специалисти.
Ама разбира се, че едно мерси стига. Пък гадните бонуси от по половин - един милион лв. ги оставете за Киро Тефтеря, да се мъчи с тях!
на останалите не верваме!
Кире, чичка, когато ти станеш лекар тогава се възнасяй какво за теб е най-стойностна награда За 30 г стаж разбрах ,че не това лицемерно признание е наградата , а парите , които получава лекаря за своята работа. Няма друго признание в развития свят. А вие си правете димитровските лицемерни рецитали за благодарния пациент....
Парите, които получава лекаря за своята работа, би трябвало да е стойността на неговия професионализъм и цената, която е платил, за да постигне тази репутация и доверие от страна на пациента. Но, в България, обичайно нещата са деформирани и... "Има данни от различни източници, че в някои водещи болници месечният доход на шефовете на клиники и на ръководителите достигат в някои случаи до 70 хиляди лева. А има младши лекари, които не взимат и 1000 лева месечно. Идеята ми беше да обърна внимание на съсловната организация, че е нейно задължение да се стреми към някакво по-приемливо разпределение. Що се отнася до функционирането на здравната система, драстичните диспропорции в заплащането на медицинския персонал водят до емиграция или концентрация на лекари в големите градове, което пък оставя периферията без специалисти. Налице е стремеж към придобиване на атрактивни медицински специалности и занемаряване на такива, които не са комерсиални или са зависими от други специалисти“, обяснява Хинков..." Изт.: https://www.dw.com/bg/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%8F%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5/a-44515657
Преди го правиха в пленарнота зала на народното събрание. Сега и толкова не ни отпускат.