!
Четвъртък, 26 Март 2026
09
март
3
 

Министър Околийски обсъди с кмета на София политиките в областта на детското здраве и психиатричната помощ

Понеделник, 09 Март 2026 | 17:56:53
3

Служебният министър на здравеопазването доц. Михаил Околийски и кметът на София Васил Терзиев обсъдиха съвместни политики в областта на детското здраве, психиатричната помощ и достъпа до услуги, съобщиха от пресцентъра на МЗ. Сред акцентите в с

Служебният министър на здравеопазването доц. Михаил Околийски и кметът на София Васил Терзиев обсъдиха съвместни политики в областта на детското здраве, психиатричната помощ и достъпа до услуги, съобщиха от пресцентъра на МЗ.

Сред акцентите в срещата беше ролята на медицинските специалисти в детските ясли и градини, както и възможностите за подкрепа на програмите за социално-емоционално развитие на децата.

Министър Околийски и екипът му посочиха, че са фокусирали усилия върху Годишния план за ранно детско развитие за 2026 г., както и възобновяването на работата по Стратегията за ранно детско развитие.

В рамките на разговора бяха засегнати и въпроси, свързани с психиатричната помощ и подобряване на достъпа до услуги. Обсъдена беше също работата на Превантивно-информационните центрове (ПИЦ), както и темата за бъдещия статут на Княжевската минерална баня.

Министър Околийски и кметът Терзиев изразиха готовност за продължаване на активния диалог и сътрудничество между Министерството на здравеопазването и Столична община.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
yWsj

Гост 10.03.2026 08:43:21

Екипчето на Министерството удари дъното

Сдушиха се 10.03.2026 08:06:09

Явно е, че Минералната баня трябва да се изтъргува.....другото е за парлама....

Околийски пак се изцепва 10.03.2026 08:00:46

Нли уж и здравното образование ти беше приоритет.....Мишка много се изцепват, но хората помнят всичките ти лъжи... Приказваш кога, каквото ти е удобно.


Всичко за коронавируса
Още новини
Недофинаснирането, а не статутът на болниците е причина за доплащането
26.03.2026 08:53:40

Недофинаснирането, а не статутът на болниците е причина за доплащането

Наближаващите избори отново дадоха повод в пространството да се завъ ...

Знакови сгради в страната светват в лилаво в подкрепа на хората с епилепсия
26.03.2026 08:14:09

Знакови сгради в страната светват в лилаво в подкрепа на хората с епилепсия

Purple day (Лилавият ден), наричан още Световен ден за информираност за епилепсията, е глобална и ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...