!
Сряда, 26 Август 2026
30
авг
4
 

НЗОК е платила изцяло лечението в Германия на 18-годишната Мила

Петък, 30 Август 2019 | 16:31:32
4

НЗОК вече е заплатила изцяло лечението на 18-годишната Мила в Германия, заявяват от Здравната каса. „Във връзка със запитвания относно постъпили на 27.08.2019 г. в Централното управление на НЗОК заявителни документи от пациентката Мила, Ви уведом

НЗОК вече е заплатила изцяло лечението на 18-годишната Мила в Германия, заявяват от Здравната каса. „Във връзка със запитвания относно постъпили на 27.08.2019 г. в Централното управление на НЗОК заявителни документи от пациентката Мила, Ви уведомяваме, че от институцията е изготвен формуляр S2 за лечение в чужбина, в случая Германия. Този документ покрива изцяло разходите по офертата, представена от лечебното заведение“, пише в съобщението на Касата.

18-годишната Мила Зархулева има лимфом на Ходжкин и се лекува в Германия. В сряда нейни съученици от Търговската гимназия спряха премиера Бойко Борисов в Пловдив и го помолиха за пари.

Преди около месец Мила заминала в Германия при леля си. Дни след пристигането й е приета в болница във Франкфурт, където й поставят диагнозата лимфом на Ходжкин. Немските лекари започват спешно лечение, правят й първа вливка от курса по химиотерапия. Според тях има надежда момичето да се излекува напълно. Само за химиотерапията са нужни 35 хил. евро, ще трябват пари и за престоя и изследванията.

Съучениците й от Търговско банковата гимназия вече са дарили 2000 лева от благотворителен концерт.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
Y*ea

Съгласен 01.09.2019 12:00:01

Лечението на Ходжкин в България струва не повече от 250 лв на вливка или 500 лв на курс, изцяло поето от НЗОК и без стотинка от пациента! Ама друго си е да се излекуваш СЪС СЪЩОТО, ама срещу 35000 евро! Някак си по-друго и престижно звучи... А венозната вливка - без разлика! Няма такава държава!!! Не знам кой е одобрил плащането на Германия за тази безумна "услуга"?!? Със сигурност друго оправдание, освен да избегне оплюването и некомпетентните медийни атаки няма! От медицинска гледна точка, това е пълен абсурд!

Знаещ 01.09.2019 11:50:31

А някой да осведоми за "дребната" подробност, че лимфомът на Ходжкин се лекува еднайво успешно и със същите схеми и в България и то безплатно за здрано осигурени! Излекуват се над 85% от пациентите от години и в лечението им няма нищо спешно и непостижимо, което да не позволява транспорт до България - това не е левкемия!!! Курсовете химиотерапия са през 15 или 28 дни, самолетът до София е 2 часа... Не разбирам защо трябва да се хвърлят хиляди евра за лечение в чужбина, което от десетилетия се провежда и у нас (подчертавам - със същите схеми и лекарства!!!!). А някое дете с белодробна хипертония ще умре, защото държавата ни не прави белодробни трансплантации и пари нямало! Всички тези безмислени манипулации за лечение из Европа са като "искам да си лекувам цистита в Париж, НЗОК е длъжна да ми плати, защото съм болен или дарявайте пари съграждани, за да се излекувам!".

ДЯДО АНГЕЛ 30.08.2019 22:40:06

"НЗОК вече е заплатила изцяло лечението на 18-годишната Мила в Германия, 35 хил. евро..." . А защо НЗОК не ще да плати амбулаторната операция на врасналия нокът на дядо ви АНГЕЛ, а той ще трябва да даде 180 лв. ОТ МЪРШАВАТА СИ ПЕНСИЯ от 400 лв, след като за цял живот е платил хиляди левове здравни осигуровки и за първи път му се налага да ползва услугите на проклетата НЗОК?

ДО ДЯДО АНГЕЛ 30.08.2019 23:25:06

ДАНО ДЕТЕТО СЕ ОПРАВИ!!! А ТИ, БАЙ АНГЕЛЕ, ПИЙ ЕДНА СТУДЕНА ВОДА! ЗА ТЕБ НЗОК НИКОГА НЯМА ДА ИМА ПАРИ! ВИЖ, ЗА НА ВСИЧКИ НИ ОПРОТИВЕЛИ ПОЛИТИЦИ, КАТО ВЕЖДИ РАШИДОВ/КОЙТО САМ ЗАЯВИ ЧЕ ИМАЛ 2 000 000 ЛВ. В КТБ, КОИТО МУ БЯХА ВЪЗСТАНОВЕНИ ЗА СМЕТКА НА ДАНЪКОПЛАТЦИТЕ/ ИЛИ ЗА СТЕФАН ДАНАИЛОВ, КОИТО СЪЩО СЕ ЛЕКУВАТ В ГЕРМАНИЯ, ДЕСЕТКИТЕ ХИЛЯДИ ЕВРО ТЕКАТ ОТ НЗОК, КАТО РЕКА! КОГА И КАК ЩЕ ОСТАНАТ ЗА БУДАЛИТЕ, КАТО ТЕБ, ВНАСЯЛИ С ГОДИНИ СЪВЕСТНО ЗДРАВНИ ОСИГУРОВКИ? ПЛАЩАЙ СИ БЕЗ ДА МРЪНКАШ ИЛИ ЛЯГАЙ И УМИРАЙ! ДРУГ ИЗБОР НЯМАШ! ДЕМОКРАЦИЯ!!!


Всичко за коронавируса
Още новини
Проф. Йовчев на едно събеседване разстояние от нов мандат начело на УМБАЛ – Стара Загора
26.08.2026 17:59:01

Проф. Йовчев на едно събеседване разстояние от нов мандат начело на УМБАЛ – Стара Загора

Двама кандидати са подали документи в конкурса за директор на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Кирков ...

СГП разследва чиновник от МЗ, отказал да отнеме лиценза на дентална клиника в Пловдив
26.08.2026 17:51:21

СГП разследва чиновник от МЗ, отказал да отнеме лиценза на дентална клиника в Пловдив

Софийска градска прокуратура (СГП) е образувано досъдебно производство срещу длъжностно лице от М ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...