!
Вторник, 13 Май 2025
14
дек
 

НЗОК освободи резерва от 171 млн. лв.

Сряда, 14 Декември 2022 | 18:19:48 Надежда Ненова


На днешното си заседание Надзорният съвет на НЗОК освободи целия резерв, съобщи председателят на Надзора д-р Александър Златанов. „Имаше да се извършват някои плащания, за които средствата от бюджета не достигаха. С част от средстват

На днешното си заседание Надзорният съвет на НЗОК освободи целия резерв, съобщи председателят на Надзора д-р Александър Златанов.

„Имаше да се извършват някои плащания, за които средствата от бюджета не достигаха. С част от средствата от резерва ще бъдат реализирани авансови плащания – за януари, на изпълнителите на медицинска помощ на тези договорни партньори, които са съгласни, но средства няма да бъдат върнати в Държавния бюджет“, каза той.

171 млн. лв. е освободеният резерв, 20 млн. лв. са надсъбраните здравни вноски, а 7 млн. са допълнителните средства от трансфера от МЗ за плащане на медицински дейности за украински бежанци, стана ясно още след заседанието.

Надзорниците са отложили голяма част от точките в дневния ред на днешното заседание, които ще бъдат разглеждани допълнително.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
1F7P


Всичко за коронавируса
Още новини
Увеличават се случаите на заразяване с ХИВ при инжекционна употреба на наркотици
13.05.2025 17:22:18

Увеличават се случаите на заразяване с ХИВ при инжекционна употреба на наркотици

Новите случаи на ХИВ, инфектирани при инжекционна употреба на наркотици, се увеличават. Това став ...

Апаратура и оборудване за спешните отделения на УМБАЛ „Св. Георги“ събра студентски бал
13.05.2025 16:59:03

Апаратура и оборудване за спешните отделения на УМБАЛ „Св. Георги“ събра студентски бал

Закупуване на апаратура и оборудване за спешните отделения на УМБАЛ „Св. Георги“ бе к ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...