Две седмици от началото Кампанията на БЛС за координиране набирането на доброволци, студенти по медицина, които да подпомогнат дейността на изпадналите в нужда лечебни заведения в страната, 18 болници попълниха генерирания формуляр и заявиха своята необходимост от доброволци. Това съобщиха от съсловната организация.
Обявите на лечебните заведения са активни в jobs.bg и по тях може да бъде кандидатствано. До този момент по различните обяви са кандидатствали над 140 доброволци.
А двете болници, които подадоха своите заявления в последните часове и чиито обяви вече са публикувани, са както следва:
МБАЛ "Св. София" ЕООД - обявата можете да видите тук.
Втора МБАЛ - София ЕАД -обявата можете да видите тук.
Всички актуални обяви, публикувани в jobs.bg, по които доброволците, студенти по медицина, имат възможност да кандидатсват, могат да бъдат да намерени и на сайта на БЛС. A бърз достъп до всички тях е осигурен чрез банера “Обяви - доброволци COVID -19”.
Припомняме, че кандидатурите по отделните обяви ще се получават директно на предоставения от болницата електронен адрес. Всяко лечебно заведение от своя страна само ще осъществява подбора и връзката с одобрените на кандидати.
Мощен кадрови резерв за здравните заведения са представителите на узаконената Алтернативна медицина. Къде се изпокриха разните врачки, баячки, гледачки, екстрасенси, леещите куршум и восъкq които според измененията в Закона за здравето се оказаха признати, легитимни лечители? Защо не ги виждаме доброволци в Ковид отделенията,където да и"ат мамата на Ковид гадината, с която дипломираните доктори явно не могат да се справят и всичко е оставено на самотек!
Зашо не полагат Хипократова клетва алтернативните лечители след като са узаконени със Закона за здравето?
Нека "Алтернативните" след като са узаконени със Закона за здравето, да сключват договор и с НЗОК за по 20 лв. на сеанс, с всички изисквания, регулации и контрол, а не да ни скубят на частно по 60-80 лв !