!
Понеделник, 19 Януари 2026
22
окт
 

Наказват лаборантката, която забрави жена в скенер

Вторник, 22 Октомври 2019 | 11:10:02


Лаборантката, която

Лаборантката, която забрави жена повече от 6 часа в скенера на болницата в Павликени, ще бъде наказана със забележка и лишаване от допълнително материално стимулиране. Това съобщи за БНТ управителят на лечебното заведение д-р Ренета Кръстева.

Досега лаборантката не е имала провинения, което я спасява и от по-тежко наказание. По данни на болницата, няма опасност за здравето на забравената пациентка.

Тя е била освободена от плащане на потребителска такса за престоя си в лечебното заведение и е получила извинение от целия екип.

След случая скенерът в болницата е оборудван и със специален звънец за сигнализация.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
HXv2


Всичко за коронавируса
Още новини
Майсторски клас по артроскопия с международно участие се провежда в УМБАЛ „Софиямед“
19.01.2026 17:13:35

Майсторски клас по артроскопия с международно участие се провежда в УМБАЛ „Софиямед“

На 19 и 20 януари 2026 г. УМБАЛ „Софиямед“ e домакин на специализиран Майсторски клас ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...