!
Четвъртък, 22 Януари 2026
08
авг
 

Община Варна увеличава капитала на Тубдиспансера с над 250 000 лв.

Четвъртък, 08 Август 2019 | 15:17:24


Промяна в капитала на Специализираната болница за лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания гласува на днешното си заседание комисията „Собственост и стопанство“ към Варненския общински съвет, съобщи dariknews.bg. Общинските съветн

Промяна в капитала на Специализираната болница за лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания гласува на днешното си заседание комисията „Собственост и стопанство“ към Варненския общински съвет, съобщи dariknews.bg.

Общинските съветници решиха капиталът да бъде увеличен с близо 257 000 лв., представляващи стойността на отпуснатите от общинския бюджет средства за изплащане на задължения на лечебното заведение. Болницата получи финансирането през април, за да  погаси дълговете си към НАП и Енерго-Про и да изплати част от заплатите на персонала.

На днешното заседание на комисията стана ясно, че е готов докладът за състоянието на болницата и евентуалното й преструктуриране. Един от вариантите е административно-диагностичната дейност на Тубдиспансера, заради която основно се трупат дългове, да бъде поета от УМБАЛ „Св. Марина“, МБАЛ „Св. Анна“ или Военноморска болница, а стационарът в с. Звездица да се запази.

Според съветниците, ако болницата се преструктурира по този начин, тя ще може сама да се издържа със субсидията, която получава от Министерство на здравеопазването. Решение за бъдещето на лечебното заведение, което от години е в трудно финансово положение, ще бъде взето обаче на по-късен етап.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
8fDt


Всичко за коронавируса
Още новини
Регламентираха оказването на първа помощ с автоматични дефибрилатори
22.01.2026 17:50:38 Ирина Пекарева

Регламентираха оказването на първа помощ с автоматични дефибрилатори

Почти година след внасянето си в Народното събрание, законопроектът за промени в Закона за здраве ...

В България годишно се раждат около 500 деца с вродени сърдечни малформации
22.01.2026 16:57:32

В България годишно се раждат около 500 деца с вродени сърдечни малформации

Национална кардиологична болница организира в Седмицата на вродените сърдечни малформации (ВСМ) ( ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...