!
Неделя, 08 Февруари 2026
21
окт
3
 

Онлайн стрийм на преговорите между БЛС и НЗОК искат лекарите

Четвъртък, 21 Октомври 2021 | 13:03:07
3

Във връзка със засиления обществен интерес по темата за стабилността на системата и в доказателство на прозрачността на договорния процес, настояваме преговорите между БЛС и НЗОК да бъдат публични и да бъдат стриймвани онлайн в реално време. Това пише

Във връзка със засиления обществен интерес по темата за стабилността на системата и в доказателство на прозрачността на договорния процес, настояваме преговорите между БЛС и НЗОК да бъдат публични и да бъдат стриймвани онлайн в реално време. Това пише председателят на УС на Лекарския съюз д-р Иван Маджаров до управителя на НЗОК проф. Петко Салчев във връзка с предстоящите преговори между съсловната организация и здравния фонд.

Очаква се разговорите между двете страни да определят какво ще се случи с останалите неизразходвани средства за здравноосигурителни плащания.

От БЛС изпращат до Касата предложения, които да залегнат в споразумение за разпределянето на остатъка по перата за първична и специализирана извънболнична помощ, както и за болнична помощ.

„Предложението ни, с което бяхте запознати и беше презентирано и обсъдено по принцип на работни срещи със служители на НЗОК, е: С неразходвания остатък от средствата по бюджетите за ПИМП, СИМП и БМП да се извърши допълнително заплащане за извършените и отчетени дейности от изпълнителите на медицинска помощ по договор с НЗОК през 2021 г.“, пише д-р Маджаров.

Според съсловната организация на лекарите това ще даде необходимата стабилност и сигурност на здравната система за предстоящите тежки месеци, а и: „Ще постигнем жизненоважните в настоящия момент стимулиране и финансова подкрепа за изпълнителите на медицинска помощ от всички нива на системата – болници, общопрактикуващи лекари и специалисти в извънболничната помощ“.

Подробно с предложенията на БЛС можете да се запознаете тук.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
YPBs

Гост 21.10.2021 20:08:42

Няма нужда да Ви гледаме излагациите и наглостта Ви !

Гост 21.10.2021 15:18:56

Вдигайте таксата тройно, ей!!!!!!!

бивш "невеж" контрольор от РЗОК 21.10.2021 14:25:57

Проклет да е Петко!!!


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Владимир Веселинов: Адреналинът в родилна зала, както и в операционната, запечатва много моменти завинаги в съзнанието
08.02.2026 10:13:40 Невена Попова

Д-р Владимир Веселинов: Адреналинът в родилна зала, както и в операционната, запечатва много моменти завинаги в съзнанието

Д-р Владимир Веселинов е акушер-гинеколог, част от екипа на Клиниката по акушерство и гинекол ...

Проучване: HPV ваксините намаляват нуждата от скрининги за рак
07.02.2026 10:51:08

Проучване: HPV ваксините намаляват нуждата от скрининги за рак

Ново проучване от Норвегия показва, че жените, ваксинирани срещу човешки папиломен вирус, могат б ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...