!
Вторник, 14 Юли 2026
14
февр
 

От днес е възстановен плановият прием в болниците

Понеделник, 14 Февруари 2022 | 14:15:40


РЗИ възстанови плановия прием и плановата оперативна дейност във всички лечебни заведения за болнична помощ и комплексните онкологични центрове на територията на София-град, считано от днес. Това стана ясно от заповедта директора на СРЗИ д-р Данчо Пенч

РЗИ възстанови плановия прием и плановата оперативна дейност във всички лечебни заведения за болнична помощ и комплексните онкологични центрове на територията на София-град, считано от днес. Това стана ясно от заповедта директора на СРЗИ д-р Данчо Пенчев.

Все още обаче са забранени свиждания в болниците, с изключение на свижданията на пациенти в терминален стадий.

Припомняме, че плановият прием в лечебните заведения беше спрян на 10 януари 2022 г. заради увеличаващия се брой на новозаразени лица с COVID. Решението за отмяната му пък беше взето на заседанието на Областния кризисен щаб миналата седмица.

С друга заповед директорът на СРЗИ нарежда на СБАЛДБ  „Проф.  Иван  Митев“ да е в готовност при необходимост да разкрие 4 педиатрични интензивни легла за лечение на  пациенти с COVID-19.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
9Pmt


Всичко за коронавируса
Още новини
Кардиолозите от УМБАЛ „Лозенец“ отново ще преглеждат безплатно в Момчилград
14.07.2026 08:18:30

Кардиолозите от УМБАЛ „Лозенец“ отново ще преглеждат безплатно в Момчилград

Заради изключително големия интерес от страна на жителите на община Момчилград, безплатните карди ...

Премиерът Радев обсъди с водещи лекари възможностите за международно партньорство в здравеопазването
13.07.2026 17:33:52

Премиерът Радев обсъди с водещи лекари възможностите за международно партньорство в здравеопазването

Възможностите за развитие и задълбочаване на международното партньорство в сферата на здравеопазв ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...