!
Понеделник, 03 Ноември 2025
06
юни
 

Пациентски организации стартират национална профилактична кампания „Информацията е здраве“

Сряда, 06 Юни 2018 | 12:25:25


Пациентски организации "Заедно с теб" стартират Национална кампания "Информацията е здраве 2018" в българските градове за повишаване на информираността на пациентите относно техните права и запазване на здравето с профилактични прегледи. Първия

Пациентски организации "Заедно с теб" стартират Национална кампания "Информацията е здраве 2018" в българските градове за повишаване на информираността на пациентите относно техните права и запазване на здравето с профилактични прегледи.

Първият форум ще се състои в Смолян, на 7 юни, и е озаглавен „Да попитаме за Фонда за лечение за деца, за профилактика на диабета и хипертонията, очните заболявания, медицинските изделия, за клиничната хомеопатия, за правата на пациентите“.

Гражданите на Смолян и областта ще имат възможност да измерят безплатно кръвното си налягане и кръвната захар, да направят безплатна консултация с ендокринолог, кардиолог, офталмолог, да се посъветват с хомеопат, да получат информация за консултации, свързани със здравето, съобщиха още от пациентските организации.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
A6MP


Всичко за коронавируса
Още новини
VII-ият Национален конгрес на БЛС: Заплащането да бъде за медицински дейности и резултати, а не за структури
02.11.2025 14:43:36

VII-ият Национален конгрес на БЛС: Заплащането да бъде за медицински дейности и резултати, а не за структури

Няколко ключови приоритета обединиха участниците по време на VII-ия Национален конгрес на БЛС с м ...

Д-р Анес Азиз: Отоневрологията е най-верният ми избор, удовлетворен съм, когато видя доволни пациенти
02.11.2025 09:31:53 Невена Попова

Д-р Анес Азиз: Отоневрологията е най-верният ми избор, удовлетворен съм, когато видя доволни пациенти

Д-р Анес Азиз завършва медицина в Медицинския университет - София през 2019 г. и започва спец ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...