!
Неделя, 18 Януари 2026
05
юли
 

Под 1000 ваксинирани в мобилните пунктове в София през уикенда

Понеделник, 05 Юли 2021 | 16:08:11


Под 1000 души са се ваксинирали през уикенда в мобилните пунктове, разкрити в София, става ясно от информация на Столична община. Общият им брой е 984. През двата почивни дни „зелените коридори“ за имунизация срещу COVID-19 в Култур

Под 1000 души са се ваксинирали през уикенда в мобилните пунктове, разкрити в София, става ясно от информация на Столична община. Общият им брой е 984.

През двата почивни дни „зелените коридори“ за имунизация срещу COVID-19 в Културния дом в ж.к. "Дружба" и в читалище "Асен Златаров" в кв. „Христо Ботев“ работеха от 9:00 до 16:00 ч., а в трите пункта в моловете"Парадайс", "Сердика център" и "Ринг мол" – от 13:00 ч до 18:00 ч.

Откакто стартира инициативата за разкриване на мобилни пунктове за ваксинация на различни публични места в столицата, в тях са се имунизирали общо 7141 души.

Ваксините се поставят от екипи от общинските болници и диагностично-консултативни центрове.

Организацията се извършва от екипи на дирекциите "Здравеопазване" и „Аварийна помощ и превенция“ на Столична община.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
c%bq


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Линда Ставрева: Моите учители в специалността УНГ вдъхновяват с пример и отдаденост
18.01.2026 10:01:20 Невена Попова

Д-р Линда Ставрева: Моите учители в специалността УНГ вдъхновяват с пример и отдаденост

Д-р Линда Ставрева е част от екипа на Клиника „Ушни, носни и гърлени болести“ към ...

Двама се борят за представител на държавата в МБАЛ-Габрово
17.01.2026 11:40:45

Двама се борят за представител на държавата в МБАЛ-Габрово

Двама кандидати за представител на държавата са класирани за последния етап на конкурса за ръково ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...