!
Четвъртък, 18 Септември 2025
01
ноем
 

През ноември - безплатни прегледи на простатата в „Софиямед“

Петък, 01 Ноември 2019 | 12:43:03


Повече от десет години месец ноември е посветен на мъжкото здраве и рака на простатата. Превенция, откриване, изследвания - здравето на мъжете е централният фокус на отделението по урология и на УМБАЛ „Софиямед“ . По традиц

Повече от десет години месец ноември е посветен на мъжкото здраве и рака на простатата. Превенция, откриване, изследвания - здравето на мъжете е централният фокус на отделението по урология и на УМБАЛ „Софиямед“ .
 
По традиция, екипът на отделението в този месец обявява безплатни прегледи за профилактика на едно от най-честите онкологични заболявания при мъжа – рака на простатата, включващи консултация със специалист-уролог, ултразвукова диагностика и дигитален ректален преглед. За осъществяване на консултативния преглед е необходим предварително изследван кръвен тест на простато-специфичен антиген!
 
Безплатните прегледи ще се осъществяват с предварително записване на тел. 02 465 00 00 всяка сряда до края на месец ноември от 14:30 до 16:30ч. в отделението по урология.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
%JtB


Всичко за коронавируса
Още новини
У нас е регистриран случай на коремен тиф, няма риск от заболяване на други хора, уверяват от МЗ
17.09.2025 17:51:56

У нас е регистриран случай на коремен тиф, няма риск от заболяване на други хора, уверяват от МЗ

Един случай на коремен тиф е бил регистриран у нас през изминалата седмица, сочат данни от седмич ...

Нови правила за кандидатстване по фонд „Млад лекар“ прие Столичната лекарска колегия
17.09.2025 17:34:39

Нови правила за кандидатстване по фонд „Млад лекар“ прие Столичната лекарска колегия

Управителният съвет на Столичната лекарска колегия (СЛК) прие нови правила за кандидатстване по ф ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...