!
Сряда, 12 Ноември 2025
12
ноем
 

Протестиращи медици от УМБАЛ – Пловдив блокираха кръстовище в града

Сряда, 12 Ноември 2025 | 14:29:37


Протестиращите лекари, медицински сестри, санитари и служители на УМБАЛ – Пловдив блокираха днес по обед за 5 минути кръстовището на бул. „България“ с ул. „Дилянка“. С акцията си те изразиха отново подкрепата си за настоящ

Протестиращите лекари, медицински сестри, санитари и служители на УМБАЛ – Пловдив блокираха днес по обед за 5 минути кръстовището на бул. „България“ с ул. „Дилянка“. С акцията си те изразиха отново подкрепата си за настоящия управител на болницата д-р Динчо Генев, останал втори в проведения конкурс за избор на ново ръководство. Първи в него беше класиран д-р Йовко Червенков.

Резултатите от конкурса обаче предизвика недоволство сред голяма част от персонала на лечебното заведение, които искат д-р Динчо Генев да остане на поста си, тъй като според тях се справя отлично със своите задължения.

Със скандирания „Искаме си директора“ и транспаранти в негова подкрепа, медиците излязоха на натоварената пътна артерия, което доведе за кратко до голямо задръстване в двете посоки. Полицаи се грижеха за реда и протестът протече по мирен и цивилизован начин, уверяват от болницата.

„Подкрепяме напълно  д-р Генев и настояваме той да запази поста си“, заяви началникът на Детското отделение на УМБАЛ – Пловдив д-р Анеса Георгиева.  Тя изрази огорчението на своите колеги, че министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов не е откликнал на поканата им да посети болницата и да разговаря с тях. Някои от участниците в акцията призоваха лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов да се намеси в този случай и да помогне за решаването на проблема. Те добавиха, че в момента се обжалват резултатите от конкурса за избор на ново ръководство на лечебното заведение. 



Още по темата

Коментари по темата

Правила на форума за коментари
YM6Q


Всичко за коронавируса
Още новини
Професор от Колежа по дълголетието в Швейцария ще е гост-лектор в МУ – Пловдив
12.11.2025 17:13:50

Професор от Колежа по дълголетието в Швейцария ще е гост-лектор в МУ – Пловдив

Професор от Колежа по дълголетието в Швейцария ще бъде гост-лектор на юбилейното събитие по повод ...

Здравната култура на българите ще е предмет на дискусия, организирана от ББА
12.11.2025 16:43:49

Здравната култура на българите ще е предмет на дискусия, организирана от ББА

На 18 ноември (вторник) в хотел „Интерконтинентал“, зала „Опера“ от 16.00 ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...