!
Четвъртък, 22 Януари 2026
13
септ
 

Протестиращи: Кой и защо иска да съсипе "Шейново"?

Сряда, 13 Септември 2023 | 15:47:06


За трети пореден ден медиците от АГ болница „Шейново“ излязоха в обедните часове на протест в подкрепа на директора д-р Румен Велев, предаде БНР. „Искам да попитам дали всички, които утре ще гласуват това позорно решение, ще п

За трети пореден ден медиците от АГ болница „Шейново“ излязоха в обедните часове на протест в подкрепа на директора д-р Румен Велев, предаде БНР.

„Искам да попитам дали всички, които утре ще гласуват това позорно решение, ще поемат някаква отговорност, ако болницата тръгне в обратна посока. Всички ще си подадат ли оставките и ще поемат ли отговорност за целия медицински персонал и за състоянието на болницата“, запита една от протестиращите.

„Кой и защо иска да съсипе тази болница?“, попита д-р Маргарита Николова, доайен на лекарите в „Шейново“, с над 30-годишен стаж в болницата.

В защита на д-р Велев се обявиха акушер-гинеколози, неонатолози, акушерки, административен персонал. Всички те са единодушни, че намерението на Столичния общински съвет, който е принципал на болницата, да назначи д-р Таня Андреева на ръководния пост, е незаконно и продиктувано от някакви други интереси, различни от това лечебното заведение да се развива добре и да бъде стабилна и в бъдеще.

„Искат да свалят един достоен, прекрасен професионалист и човек, и то с подготовка и представяне на фалшиви и анонимни най-вече жалби… Ако той не беше добър управляващ, нямаше да го е грижа, нямаше да стои тук денонощно, нямаше да е в операционната, а щеше да си стои в кабинета и да си пише хартийки“, заявиха протестиращите.

„Тук съм, за да подкрепя колегите си. В България се вземат много несправедливи решения, не искам да бъде така, не трябва да бъде така“, каза д-р Емилия Дойчева, която е работила като неонатолог в „Шейново“.

Протестиращите отправиха призив към съветниците от СОС на заседанието си утре да проявят здрав разум и да вземат справедливо, прозрачно и ясно решение, което се основава единствено на закона.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
U*tw


Всичко за коронавируса
Още новини
Четири болници запазват директорите си
21.01.2026 18:05:13

Четири болници запазват директорите си

Четири лечебни заведения ще продължат да бъдат управлявани от досегашните си изпълнителни директо ...

МС прие Национална програма за действие срещу антимикробната резистентност
21.01.2026 17:43:48

МС прие Национална програма за действие срещу антимикробната резистентност

Министерският съвет прие Национална програма за действие срещу антимикробната резистентност 2026- ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...