Двама кандидати са подали документи в конкурса за директор на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“ – Стара Загора. Само един от тях обаче достига до третия етап от процедурата и има шанс за поста. Това показва справка на сайта на Министерството на здравеопазването.
Желание за участие в конкурса са заявили настоящият изпълнителен директор на лечебното заведение проф. Йовчо Йовчев и д-р Минко Михайлов. Д-р Михайлов обаче е отпаднал още след първия му етап. Така проф. Йовчев е на едно събеседване разстояние от нов мандат като шеф на старозагорската болница.
Кандидатите за независим член в Съвета на директорите пък са трима: д-р Васил Колев, проф. д-р Боряна Парашкевова – Симеонова и Ива Михайлова, като и тримата са достигнали до последния етап от конкурса и очакват събеседването с комисия да определи кой от тях ще оглави Борда на болницата.
За представител на държавата в ръководството на лечебното заведение документи са подали четирима кандидати: Ирена Благоева Миланова, Иван Христов Чолаков, Стоян Атанасов Христанов и д-р Еднан Метин Аликов. Д-р Аликов обаче не е допуснат до втория етап от конкурса. От останалите трима успешно през втория етап от конкурса са преминали Ирена Миланова и Иван Чолаков. Така и в този случай събеседването с комисия ще определи кой от двамата ще попълни ръководния екип на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“ – Стара Загора.













