Полицията в Разград разследва лекар, извършвал фиктивни прегледи и съставял фалшиви документи. Срещу него е образувано досъдебно производство, съобщиха от ОДМВР – Разград.
В хода на разследването са установени данни за съставяне на документи с невярно съдържание, за които са получавани неправомерно средства от НЗОК. Извършени са претърсвания в кабинет на общопрактикуващ лекар, чиято практика е на територията на град Исперих и близките седем села. Иззети са материали и документи, от които става ясно, че медикът е извършил фиктивни прегледи на над 190 лица, за което е получил средства от Касата.
Данни за извършени престъпления са констатирани и при изготвянето на фалшиви медицински бележки, които са използвани за гласуване в ПСИК на предходните избори. По случая е образувано досъдебно производство, като всички материали ще бъдат докладвани в прокуратурата, когато приключат съответните проверки. В процес на изясняване е и размерът на нанесената щета.
Действията на полицията в рамките на законовите правомощия на служителите, дадени им от ЗМВР и НПК, продължават.















Стига с тези самостоятелни единици, разбийте ОПГ-та в касата, които лапат съвместно с определени болници. Ако се чудите кои са, вижте новините от последния един месец. Те са там с имената си.