!
Четвъртък, 15 Май 2025
23
ноем
 

Рецидивист опита да открадне тръба от кислородната инсталация на УМБАЛ-Стара Загора

Вторник, 23 Ноември 2021 | 16:49:59


34-годишният Ж.И. е опитал да открадне медна тръба от кислородната инсталация на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“ в Стара Загора, но е задържан преди да успее, съобщиха от прокуратурата. Обвиняемият забелязал, че по стена на сградат

34-годишният Ж.И. е опитал да открадне медна тръба от кислородната инсталация на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“ в Стара Загора, но е задържан преди да успее, съобщиха от прокуратурата.

Обвиняемият забелязал, че по стена на сградата на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“ е закрепена медна тръба, която решил да открадне. Хванал я с ръце и започнал да я дърпа и огъва, като така предизвикал повреда на кислородоподаващата инсталация на болницата. Тръбата е била част от инсталация за кислород към Онкологичното отделение на болницата. Подаването на кислород не е било прекъснато, а спаднало само налягането, като пряка опасност за болните не е имало. Подаден и бил сигнал в полицията. Повредата е била отстранена.

Обвиняемият Ж.И. е задържан за срок от 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор.

Районна прокуратура - Стара Загора е внесла искане в съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
F5Sk


Всичко за коронавируса
Още новини
Безплатни кардиопрегледи в столични общински лечебни заведения започват на 17 май
15.05.2025 17:16:33

Безплатни кардиопрегледи в столични общински лечебни заведения започват на 17 май

От 17 май – Световния ден за борба с хипертонията, до 31 май софиянци ще могат да си направ ...

Министър Кирилов се обърна към младите с послание
15.05.2025 16:54:24

Министър Кирилов се обърна към младите с послание

Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов се обърна с емоционално послание към децата ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...