!
Неделя, 13 Юли 2025
06
март
 

Родителите на 16-годишния Синан са „Достойните българи“ на 2017 г.

Понеделник, 06 Март 2017 | 15:08:25


Майката и бащата на 16-годишния Синан Мурад – Селма и Шенол Мурад, станаха носители на голям

Майката и бащата на 16-годишния Синан Мурад – Селма и Шенол Мурад, станаха носители на голямата награда в 15-ата церемония „Достойните българи”. Детето почина от рак в началото на тази година, а родителите му дариха събраните за лечението 160 000 лв. на други трима онкоболни.

Част от сумата е за Тарик Чинчинов, който е на 11 г. Детето е болно от левкемия, но по време на химиотерапията изпада в кома, а сега е в будна кома. Другият, получил част от дарението, е Николай Иванов. Младият мъж, който също е от Асеновград, е претърпял общо шест операции от рак на дебелото черво, както и 24 химиотерапии. Третият онкоболен е Златомир Мацуров от Велинград.

Да бъдат дарени парите е било последното желание на самия Синан, заявено дни преди да издъхне в ръцете на родителите си. "Дори и да не беше поискал това, щяхме да дарим средствата - видяхме колко мъка има на тоя свят", обяснява решението бащата Шенол Мурад.

Селма и Шенол са превели 40 000 лв. и на професионалната гимназия „Цар Иван Асен ІІ” в Асеновград, където е учил Синан.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
meMk


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Иван Иванов: Най-много съм научил от колегите, които не просто лекуват, а умеят да погледнат през очите на пациента
13.07.2025 10:35:46 Невена Попова

Д-р Иван Иванов: Най-много съм научил от колегите, които не просто лекуват, а умеят да погледнат през очите на пациента

Д-р Иван Иванов е уролог в УМБАЛ „Пълмед“ - Пловдив. Завършил е МУ - Пловдив през ...

КЗП: Има опити за неправилно превалутиране в аптеките
13.07.2025 09:25:20

КЗП: Има опити за неправилно превалутиране в аптеките

Наблюденията ни в аптеките показват опити за неправилно превалутиране върху опаковките в момента. ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...