!
Събота, 14 Март 2026
17
ноем
3
 

Ръководството на МЗ се включи в Movember

Петък, 17 Ноември 2023 | 17:15:10
3

Министърът на здравеопазването проф. Христо Хинков и заместник-министрите доц. Михаил Околийски и проф. Илко Гетов застават зад информационната кампания за рака на простатата „Твоето здраве е твоя отговорност“. Ноември е обявен за С

Министърът на здравеопазването проф. Христо Хинков и заместник-министрите доц. Михаил Околийски и проф. Илко Гетов застават зад информационната кампания за рака на простатата „Твоето здраве е твоя отговорност“.

Ноември е обявен за Световен месец на мъжкото здраве. Инициативата по света се нарича Movember – комбинация от mustache и November, като мустаците символизират подкрепата към кампанията. Затова и в знак на своята подкрепа на инициативата тримата облякоха тениски с мустаци.

Целта на кампанията е да се повиши информираността на обществото по отношение на рака на простатата и възможностите за диагностика и съвременно лечение.

Всяка година ракът на простатата е сред основните причинители на смърт при мъжете. Статистиката сочи, че годишно над 1 млн. мъже по света получават диагнозата рак на простата, което е около 9.5% от всички новорегистрирани онкологични заболявания и над 15% от раковите заболявания при мъжете.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
3zmR

До СЗО Европа 17.11.2023 22:33:18

Каква експертиза имат двете женици от PR Care, че да присъстват на Европейската среща на рака в Брюксел. И двете нямат нищо общо с медицината, но имат общо с Корумпето Околийски, който злоупотребява с парите на ЗО.

Гост 17.11.2023 18:41:56

На това му викат кризисен PR. Тези тримата не са стартирали за 6 месеца управление нито една профилактична програма. Просто тичат след събитията, а хората мрат като мухи.

Гост 19.11.2023 18:13:20

но пък носят фланелки изплетени и изпрани в PR Care рушветаджийницата


Всичко за коронавируса
Още новини
Международен семинар по анестезиология и интензивно лечение се провежда в Бургас
14.03.2026 10:15:55

Международен семинар по анестезиология и интензивно лечение се провежда в Бургас

Обучителен семинар на тема „Анестезиология и интензивно лечение – версия 26“&nb ...

EMA предупреди за риск от асептичен менингит след ваксината срещу чикунгуня Ixchiq
14.03.2026 09:11:46

EMA предупреди за риск от асептичен менингит след ваксината срещу чикунгуня Ixchiq

Комитетът по лекарствена безопасност (PRAC) на Европейската агенция по лекарствата (ЕMA) завърши ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...