!
Понеделник, 19 Май 2025
12
март
2
 

СЗО: Трябва да продължим да използваме ваксината на Астра Зенека

Петък, 12 Март 2021 | 16:21:57
2

Експертен консултативен комитет на СЗО обсъжда ваксината COVID-19 на Астра Зенека, след като някои страни спряха използването й като временна предпазна мярка след съобщения за нежелани лекарствени реакции, предаде Ройтерс, позовавайки се на изявление н

Експертен консултативен комитет на СЗО обсъжда ваксината COVID-19 на Астра Зенека, след като някои страни спряха използването й като временна предпазна мярка след съобщения за нежелани лекарствени реакции, предаде Ройтерс, позовавайки се на изявление на говорителката на СЗО д-р Маргарет Харис.

По думите на д-р Харис няма причина ваксината да не се използва.

„Това е отлична ваксина и не е установена причинно-следствена връзка между поставянето й и докладваните здравословни проблеми – образуване на тромби. Много е важно да разберем, че трябва да продължим да използваме ваксината Астра Зенека. Всеки сигнал за безопасност трябва да бъде проучен”, каза тя.

Глобалният консултативен комитет на СЗО по безопасността на ваксините в момента преглежда докладите и ще представи констатациите си, както и всички въпроси, свързани с безопасността, добави д-р Харис.

„Много е важно да обръщаме внимание на сигналите за безопасност, защото ако не получаваме такива сигнали, това би предполагало, че нямаме достатъчно проследяване и мерки за бдителност“, коментира говорителката на СЗО.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
WQYD

до ДПС и хакерите на ДПС 13.03.2021 09:15:25

Купуването и продаването на гласове е престъпление!

Гост 12.03.2021 23:09:34

Съд ще има съд


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Брънзалов: Ако искаме европейско здравеопазване, не може да имаме балканско финансиране
19.05.2025 10:31:48

Д-р Брънзалов: Ако искаме европейско здравеопазване, не може да имаме балканско финансиране

С анекса към НРД 2023-2025 се въвежда СМС или вайбъра известяване за оказано лечение на пациентит ...

Над 100 лекари от 7 столични болници се включиха в инициативата „Твоето сърце е наша грижа!
19.05.2025 09:40:28

Над 100 лекари от 7 столични болници се включиха в инициативата „Твоето сърце е наша грижа!"

За пета поредна година стадионът в Бистрица стана арена на здравето и спорта. Лекари от водещи со ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...