Столичният общински съвет смени управителя на 11-ти ДКЦ в София д-р Валери Бельов и отказа да го освободи от отговорност.
Д-р Валери Бельов, който беше два мандата управител на поликлиниката, е получил на наскоро проведения конкурс за поста оценка едва 4,5, докато новият управител – Татяна Евтимова е с оценка 5,5. Евтимова, която е финансист по професия, има опит като контрольор на 29-ти ДКЦ в София.
Срещу д-р Вельов има редица жалби от общопрактикуващи лекари и специалисти, работещи в 11-ти ДКЦ. Последната е за закупен от него рентген, за който той настоявал работещите към поликлиниката да изплатят, независимо от това дали работят с него или не, научи Zdrave.net.
Ремонт на сградата и кабинетите в поликлиниката пък не е правен от 2012 г., когато д-р Вельов встъпва в длъжност. Предстои проверка на общината за начина, по който д-р Вельов е управлявал лечебното заведение през последните 6 години и ако бъдат констатирани нарушения, той ще бъде подведен под съдебна отговорност.
За нов тригодишен мандат са преизбрани управителите на ДКЦ 2 - д-р Габриела Матеева, на ДКЦ 5 – д-р Вихрен Заяков, на ДКЦ 8 – д-р Слави Славчев и на ДКЦ 13 – д-р Райна Божкова.
Не искам да убиждам никого, но здравната култура на българското население изглежда да е на ниско ниво. Ако бяхме на живо сега щеше да последва силна аларма от много от вас. Така не се разрешават проблеми.
Доктор Иванов мне сказал, что направление к ревматологу даётся только один раз в год. Если хочу пойти через 3 мес, то должна идти за свой счёт.
Доктор Иванов мне сказал, что направление к ревматологу даётся только один раз в год. Если хочу пойти через 3 мес, то должна идти за свой счёт.
Доктор Иванов мне сказал, что направление к ревматологу даётся только один раз в год. Если хочу пойти через 3 мес, то должна идти за свой счёт.
Не зная кой е директор на ДКЦ 11, но съм възмутена от условията, на които са подложени пациентите там. Аз ???? процента инвалид с чужда помощ и винаги се движа с придружител. Не ползвам инвалидна количка, защото едно от заболяванията ми изисква постоянно движение. Бях на очен лекар при д-р Сотирова - перфектен Офталмолог и най-вече Човек. Наложи се да отида до тоалетна и от информацията посочиха къде се намира. Казаха че няма инвалидна тоалетна и тази единствена на етажа. Какво бе учудването ми, когато моят съпруг д голяма мъка ме заведе там: тоалетната е с Дупка и трябва да се клекне. Но когато на човек му спешно, може да се прежали и да клекне. Да, може, но когато е млад и здрав! В случая имаше мивка, за която успях да се хвана, за да клекна. Да, но не се получи: паднах с едното коляно в дупката, ръцете на плочката на пода.....Неимоверна болка!!! Питам се възможно ли е през 21 век в елитно столично ДКЦ с чудесно мото и грижа за пациентите да се случи такова нещо??!!! Та този вид тоалетни съществуваха до началото на 19 век! Вече и в най- малките селца няма такива... Да не коментирам рампата за инвалидни колички!!! МОЛЯ ВЗЕМЕТЕ МЕРКИ, за да не пострадат и други пациенти!!!
Пишат оценки комисията , а не шефа
Кой им пише тези оценки? Т.нар шеф на здравната комисия в СОС е прост като гъбено семе.